Водночас залишається питання, куди направлялися представники організації "Патріоти – За життя". Чому вони вирішили кудись поїхати, якою була мета їх подорожі – туристична, рекреаційна чи інша. Про це в ефірі на 24 каналі розповів політолог Петро Олещук.

Цікаво Стрілянина під Харковом: 14 нападникам оголосили про підозру, ще п'ятьох допитують

Він зазначив, що інформації досить мало, тому зробити висновки якісь важко. Проте з перших днів почала поширюватися неправдива інформація та спростування. Тут вже нагнали стільки фейків, що, мабуть, з ними й за місяць не розібратися.

Хто був мішенню в цього інциденту

Петро Олещук повідомив, що ми не можемо підміняти правоохоронців та встановлювати винуватців. Але можемо аналізувати.

"Одразу після того, як з'явилася інформація в соцмережах, було акцентування, що є загиблі та жертви. Одразу була озвучена вимога до Володимира Зеленського, що треба розбиратися, треба йти у відставку, що він не контролює ситуацію. Фактично справді була спроба дискредитації", – пояснив Петро Олещук.

Розстріл та велика політика

Політолог запевнив, що ми можемо вбачати в цій історії спроби прив'язати все це до великої політики, зокрема до виборчого процесу, який триває.

Коли ми говоримо про вибори, часто найбільша проблема не здобути найбільше прихильників, а відмобілізувати своїх прихильників. Щоб вони не просто тебе підтримували, а пішли в день виборів голосувати,
– пояснив Петро Олещук.

На його думку, мобілізація, особливо в контексті місцевих виборів, – це завжди серйозна проблема. Ми зараз відчуваємо, що в передвиборчій кампанії великий відсоток силових дій, провокацій, різких заяв. Для того, щоб виборець максимально серйозно ставився до голосування та був максимально мобілізований.

Читайте також Не можна допустити повернення 90-их: Зеленський відреагував на стрілянину під Харковом

"А яким чином досягається? Найбільш ефективний спосіб – це пояснити виборцю, що країна на межі катастрофи. І тільки від його голосу залежить врятуємо країну чи ні. Страх – це найбільш ефективна емоція під час виборчої кампанії", – додав Олещук.

Розстріл автобуса під Харковом: що треба знати

  • Ввечері 27 серпня на Харківщині обстріляли автобус, в якому їхали члени організації "Патріоти – за життя". В результаті атаки постраждали четверо людей. Вони зараз перебувають у лікарні.
  • Нападники спочатку перекрили автомобілем Mitsubishi рух автобуса, а тоді почали обстріл. Після чого почали витягати чоловіків з автобуса та бити їх посеред траси.
  • Першим про інцидент повідомив голова організації та нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива. Він переконував, що напад скоїли представники "Нацкорпусу".
  • Натомість у "Нацкорпусі" заперечили свою причетність і назвали Киву психопатом.
  • 14 нападників затримали того ж вечора на Харківщині.
  • На конфлікт відреагували глава МВС Арсен Аваков та президент Володимир Зеленський. Аваков, зокрема, пригрозив неназваним політикам і запевнив, що усі винні в стрілянині будуть покарані. Водночас глава держави закликав правоохоронців не допустити повернення в Україні "лихих 90-их".