Порушення під час другого туру місцевих виборів 15 листопада: фото, відео

16 листопада 2020, 14:24
Читать новость на русском

В Україні 15 листопада відбувся другий тур місцевих виборів. Громадяни обирали мера в 7 містах: Луцьку, Херсоні, Одесі, Краматорську, Кам'янці-Подільському, Українці та Сумах. Звичайно, все відбувалося не без порушень.

Другий тур у низці українських міст почався вчасно та відбувся за процедурою, однак не без порушень. Про них читайте у матеріалі 24 каналу.

Важливо День виборів 15 листопада завершився – останні новини: фото

Що кажуть у МВС

Протягом 15 листопада до поліції надійшло 121 повідомлення, пов’язане із порушенням виборчого законодавства, повідомляє пресслужба МВС України. Також правоохоронці відкрили 8 кримінальних проваджень та склали на порушників 5 адмінпротоколів.

Загалом день голосування відбувся без серйозних порушень виборчого процесу. Усі дільниці зачинилися, розпочався процес підрахунку голосів,
– повідомив заступник глави Нацполіції Олександр Фацевич.

Найбільше порушень зареєстрували в

  • Одеській області — 35,
  • Херсонській – 31,
  • Київській – 24,
  • Донецькій – 9,
  • Сумській – 8
  • Волинській – 8,
  • Хмельницькій – 6.

Здебільшого події стосувалися

  • незаконної агітації – 19;
  • конфліктів – 14;
  • фальсифікації виборчих документів – 10;
  • фотографування виборчого бюлетеня – 8;
  • незаконного опитування – 4;
  • підкупу виборців – 4;
  • перешкоджання роботі виборчої комісії – 3;
  • знищення або псування бюлетенів – 2;
  • спроби винесення виборчого бюлетеня – 2.

Загалом правоохоронці взяли під цілодобову охорону 1 006 виборчих дільниць. У день другого туру виборів службу несли понад 5 тисяч поліцейських.

Які порушення зафіксувала ОПОРА

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували 96 порушень. Про це розповіла голова правління громадянської мережі Ольга Айвазовська на пресконференції в Укрінформі.

Які саме порушення виявила мережа

  • 22 – це ті, які стосуються недостатньо якісного матеріально-технічного забезпечення безпосередньо ДВК, приміщень для голосування;
  • 7 інцидентів пов'язані з перешкоджанням зі сторони членів виборчих комісій роботи спостерігачів, зокрема й мережі ОПОРА;
  • випадки видачі бюлетенів без паспортів або без належної перевірки ідентифікації особи, яка отримує бюлетені;
  • фотографування виборчого бюлетеня;
  • порушення процедур щодо ведення протоколу ранкового засідання про підрахунок голосів.

Загалом на 10% дільниць зафіксовані незначні порушення виборчого законодавства. У порівнянні з першим туром голосування такий показник був на рівні 9,4% виборчих дільниць, охоплених дослідженням ОПОРИ.

Порушення на виборах у містах

Херсон

Як повідомляє Комітет виборців, жителям Херсона у день виборів надсилають агітаційні смс повідомлення: "Місту потрібен свій мер-господарник, а не чужий популіст".


Агітація на виборах мера Херсона / Фото Комітету виборців

На вулицях міста майорять білборди у стилістиці кандидатів, які вийшли до другого туру виборів.

Крім того, ще перед днем голосування у місті вивісили оголошення про винагороду за інформацію про фальсифікації та підкуп виборців. Зокрема, людям пропонували 30 тисяч гривень за свідчення.


Порушення на виборах у Херсоні / Фото Комітету виборців

Радимо ознайомитися Як проходить другий тур місцевих виборів в Україні: фото

Одеса

За даними громадянської мережі ОПОРА, на одній із виборчих дільниць в Одесі сейф з бюлетенями відкрили ще до початку засідання, на іншій – голосування почалося на 1 годину пізніше. Все тому, що члени комісії замінювали секретаря.

Одна з членкинь комісії на дільниці в Одесі перебувала у захисній масці з символікою партії "Опозиційна платформа – За життя". Саме кандидат від цієї партії бере участь у виборах мера.


Порушення виборчої агітації на виборах в Одесі / Фото Комітету виборців

Крім того, у місті кандидати порушували закон та поширювали агітаційну рекламу у фейсбуці.

Краматорськ

На дільницях у Краматорську люди не дотримувалися карантинних обмежень. Коридор у приміщенні дуже вузький, а люди в черзі не зберігали соціальну дистанцію.

Цікаво Нацполіція отримала понад 16 тисяч скарг на порушення законодавства під час виборів

Луцьк

У Луцьку члени виборчої комісії не допустили на ранкове засідання спостерігачку через відсутність паперового оригіналу тесту на коронавірус. Однак, варто зауважити, що спостерігачка мала з собою електронну версію документа.

Комісія вимагала саме паперовий оригінал з печаткою. Спостерігачці порадили видрукувати його в лабораторії і повернутися. При цьому комісія не надала документ, на основі якого вимагала довідку саме такого зразка,
– розповіли у ОПОРІ.

Спостерігачка викликала на місце події поліцію.

На виборчій дільниці у селі Жидичин перевіркою документів, списком виборців та видачею бюлетенів за одним зі столів займався лише один член комісії. Все тому, що інша людина вимірювала виборцям температуру на вході до дільниці.

На виборах на Волині бракує членів комісії: дивіться відео

Українка

На одній з виборчих дільниць в Українці секретарка почала заповнювати протокол про підрахунок голосів до завершення голосування. За її словами, вона заповнювала чернетку.

Дивіться відео, як на виборах в Українці завчасно заповнюють протокол:

Кам'янець-Подільський

На виборчих дільницях у Кам'янці-Подільському не вистачало скриньок для голосування. На двох дільницях було по 3 скриньки, на ще одній лише – 1. Водночас, згідно з законодавством, їх мало бути 4.

Крім того, на одній з дільниць спостерігачам заборонили ходити по залу.


У Кам'янці-Подільському бракує скриньок для голосування / Фото ОПОРА

Довідка. Другий тур виборів пройшов у тих містах, де міських голів не вдалося обрати у першому турі. Тобто вони не набрали 50% і 1 голос, необхідні для перемоги.


Другий тур виборів в Україні / Інфографіка 24 каналу