Зацікавлених у зриві виборів нема

Наразі спікер не бачить зацікавлених у зриві голосування. Про це Разумков розповів в інтерв'ю телеканалу "Прямий".

Читайте також Кому вигідно говорити про зрив виборів 2020: за яких умов можуть перенести

У неділю висували кандидатів по країні, хтось в суботу проводив конференції і з'їзди. Тобто сьогодні внести зміну в цю постанову – це поставити під сумнів легітимність проведення виборів. Чому? Тому що вибори – це послідовність дій: одна йде за іншою,
– заявив Разумков.

Разумков наголосив, постанову про місцеві вибори ухвалюють не пізніше, ніж за 90 днів до їх старту. Отож зараз міняти щось недоцільно.

Москва через постанову блокує обмін полоненими

Зазначимо, що саме через постанову парламенту Росія блокує мінські перемовини. Москву не влаштовує те, що на окупованих територіях голосування не відбудеться. Як повідомив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук, саме через цей камінь спотикання росіяни не хочуть обговорювати обмін полоненими.

Що Росія вимагає змінити в постанові

  • Росія вимагає спершу провести вибори на Донбасі згідно з мінськими угодами, а контроль над кордоном окупанти повернуть Україні згодом.
  • Україна ж має іншу позицію: спершу прибрати окупаційні війська, повернути кордон (тобто, гарантувати безпеку в регіоні), а вже потім проводити вибори. Адже якщо кордон контролюватиме Росія, вона буде, як і раніше, постачати бойовикам гроші, зброю тощо. Водночас це унеможливлює проведення демократичних і мирних виборів у регіоні.
  • Відзначимо, що пункт 4 постанови Ради про призначення місцевих виборів у 2020 році зауважує, що в Донецьку і Луганську вибори провести неможливо, поки там війна і неконтрольований Україною кордон із Росією.