В ефірі 24 каналу заступниця гендиректора Комітету виборців України Наталія Линник розповіла, що все залежить від того, як саме проводитимуть це опитування.

Цікаво Всенародне опитування Зеленського: як на це реагують у Раді

"Юристи з ОП можуть обґрунтувати все, що завгодно. Вони можуть говорити, що опитування таке, як проводять екзит-поли. Однак їх проводять за зрозумілою методологією і саме на виході з виборчих дільниць, а тому це ніяк не впливає на волевиявлення", – сказала Линник.

Вона пояснила, що всенародне опитування не є регламентованим, а тому важко зрозуміти, як саме його проводитимуть.

Якщо його проводитимуть перед заходом на виборчу дільницю – тут можна вже звинуватити у прихованій агітації,
– заявила Линник.

За словами заступниці гендиректора КВУ, процедура всенародного опитування не передбачена Виборчим кодексом й іншими нормативно-правовими документами. Можливо, частково він є прописаний у певних законопроєктах про народовладдя. Однак це лише законопроєкти, вони не прийняті Верховною Радою.

Як ствердила Линник, найближча дата, коли збереться уряд – 20 жовтня. За такий короткий термін законопроєкт ухвалити не зможуть.

"Звісно, наші можновладці творять чудеса, коли їм потрібен закон – вони можуть його прийняти. Однак щодо міжнародних стандартів, проінформованості громадян щодо аспектів опитування, то тут зрозуміло, що буде повна лагуна", – підсумувала Линник.

Як проходитимуть місцеві вибори 2020 / Інфографіка 24 каналу