Йому хочеться бути жертвою: Зеленський розкритикував Порошенка і звинуватив його в піарі
Президент Володимир Зеленський 21 червня розкритикував Петра Порошенка. Глава держави стверджує, що той просто піариться перед виборами і використовує термін "політичні переслідування".
Так він відповів на питання журналіста канадського видання Globe and Mail. Той поцікавився в Зеленського, як він оцінює справи проти Порошенка в контексті відносин з українською діаспорою в Канаді.
Цікаво Зеленський розповів, чим відрізняється від Порошенка
Що Зеленський сказав про Порошенка
- Глава держави знову повторив, що українці вже дали свою оцінку Порошенку та його політиці під час президентських і парламентських виборів.
- На думку Зеленського, Порошенку хочеться побути в статусі жертви і розповідати про політичні переслідування з боку нинішньої влади. Все, нібито, через місцеві вибори восени цього року, де політсила п'ятого президента візьме участь.
- На думку чинного глави держави, лідер "Євросолідарності" "підігріває ситуацію" за пів року до виборів.
- Зеленський переконує, що його особисто не цікавить ані сам Порошенко, ані його політичне переслідування. Він наголосив, що не зацікавлений в цьому.
- Водночас президент сказав, що представники діаспори не повинні зараз підтримувати ту чи іншу партію. На його думку, це неправильно. Він закликав канадську діаспору "підтримувати всіх українців".
Йому хочеться бути жертвою. Більшість людей в Україні розуміють, що все це схоже на політичний театр,
– вважає президент Зеленський.
Що відомо про справи щодо Порошенка: головне
Зараз актуальною справою проти Петра Порошенка, через яку його можуть відправити у в'язницю є так звана "справа Семочка". Його звинувачують у певних зловживаннях. Мовляв, спеціально для Сергія Семочка і його призначення було створено посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки.
Суд у справі проти Порошенка (яка стосується призначення Семочка) щодо обрання йому запобіжного заходу перенесли на 1 липня. Перша частина засідання відбулася 18 червня.
Які ще справи проти Порошенка розслідувало ДБР
- Щодо нібито записів розмови з Байденом. Записи нібито розмови Петра Порошенка з колишнім віце-президентом США Джо Байденом раніше оприлюднив позафракційний народний депутат Андрій Деркач. Там мовиться про мільярд доларів в обмін на начебто звільнення генпрокурора Шокіна.
- Справа про перехід українських кораблів через Керченську протоку, що призвело до російської агресії проти України; введення військового стану в Україні задля можливої узурпації влади.
- Захоплення держвлади та підроблення офіційних документів під час внесення подання на призначення прем'єр-міністра за відсутності коаліції в парламенті.
- Ймовірна втрата з ситуативної кімнати Адміністрації Президента матеріальних носіїв секретної інформації, що містять держтаємницю.
- Незаконний перетин держкордону України з використанням завідомо підроблених документів (поїздка на Мальдіви).
- Незаконне затримання Міхеїла Саакашвілі та подальше незаконне видворення його за межі України.
- Організація незаконного переправлення Миколи Чауса через держкордон до Молдови.
- Скасування рішення голови Первомайської райдержадміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільради до земель запасу держвласності.
- Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському".
- Протиправне заволодіння майном бази відпочинку "Івашка" Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ "Союз-Інвест".
- Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні – травні 2019 року; проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення, ймовірно, незаконних рішень щодо зміни порядку проведення конкурсу.
- Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати грошей з держбюджету на виплату їм зарплати.
- Втручання у діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва зі сторони президента, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації "Приватбанку".
- Можлива держзрада через мінські угоди. Порошенко нібито досягав домовленості про відновлення територіальної цілісності України "з представниками окупованих територій Донецької та Луганської областей", усвідомлюючи, що Росія є стороною конфлікту.