Вибори у Чернівцях: які порушення зафіксували на дільницях

29 листопада 2020, 17:30
Читать новость на русском

У Чернівцях 29 листопада обирають мера міста в другому турі. Перше порушення зафіксували вже через годину після відкриття дільниць. Однак воно було не єдиним.

Найчастіші порушення

Найчастіше правоохоронці фіксують випадки фотографування бюлетенів та недостатню кількість скриньок для бюлетенів, повідомляє АСС.

До слова У Чернівцях стартував другий тур місцевих виборів

  • На одній з дільниць виборець фільмував, коли отримував бюлетень та заповнював його у кабінці. На зауваження спостерігачів чоловік не відреагував, проте коли правоохоронці переглянули відео, виявили, що факту порушення таємниці голосування не було.
  • На іншій дільниці жінка сфотографувала бюлетень перед тим, як скинути його у скриньку і швидко втекла.
  • На дільниці жінка поставила галочку та сфотографувала бюлетень, не зайшовши у кабінку. Потім попросила зазнімкувати її біля скриньки.
  • Є випадки, коли виборці фотографували пустий бюлетень.
  • Крім того, спостерігачі зафіксували недостатню кількість скриньок на 15 виборчих дільницях.

Дивіться відео фотографування бюлетеня на виборчій дільниці:

Що кажуть у поліції

Буковинські правоохоронці повідомили, що отримали 9 повідомлень, пов'язаних із виборами. Наразі відкрили 2 кримінальних провадження, 7 повідомлень ще перевіряють. Справи пов'язані із порушеннями членів виборчих комісій.

  • Зокрема, на одній з дільниць члени комісії підписали протокол про підрахунок голосів задовго до оприлюднення результатів виборів.
  • На іншій – дали 2 бюлетені одній людині.

Яке порушення було першим

Порушення на виборчій дільниці зафіксували спостерігачі громадянської мережі ОПОРА, які звернулися з повідомленням у поліцію.

Інцидент трапився на виборчій дільниці №730470 – у Чернівецькому професійному ліцеї сфери послуг. Члени виборчої комісії вписали свої прізвища в протокол підрахунку голосів і підписали його.

Чому це вважається порушенням

Проблема в тому, що за українським законодавством заборонено підписувати незаповнені протоколи. Своїми підписами члени комісії фактично підтверджують, що кількість голосів у протоколі відповідає їхньому підрахунку на дільниці.

Якщо спостерігачі вже підписали протокол, коли він незаповнений, то будь-хто, у кого є доступ до документа, може вписати туди будь-які цифри.

Працівники поліції прибули на виборчу дільницю, опитали спостерігачів і членів комісії та внесли дані до єдиного реєстру розслідувань. За таке порушення членам комісії може загрожувати від 2 до 6 років за ґратами.


У Чернівцях члени комісії завчасно підписали протокол / Фото ОПОРА