Повторне голосування на виборах міського голови Чернівців відбувалось на 115 виборчих дільницях, повідомляє 24 канал.

Читайте також Офіційні результати місцевих виборів 2020 року: хто переміг

О 20:00 усі дільниці зачинились.

Що кажуть екзитполи

Відповідно до екзитполів, на виборах перемагає Клічук.

 • Романа Клічук – 59, 1% виборців,
 • Віталій Михайлішин — 40,9%.

Екзитполи в Чернівцях
Екзитполи в Чернівцях / Фото "Буковина"

За результатами дослідницької агенції "Info Sapiens", Клічук отримав понад 61% виборців.

Екзитполи у Чернівцях
Екзитполи у Чернівцях / Фото "Буковини"

Якими були результати першого туру

За підсумками голосування у першому турі виборів, більше голосів отримав Клічук – 27,23%. Щодо Михайлішина, то за нього проголосували 21,31% чернівчан.

Як відбувалось голосування

Другий тур виборів у Чернівцях, за інформацією ЦВК, тривав у штатному режимі. Щоправда, від ранку спостерігачі від ОПОРИ запримітили кілька порушень.

 • Так, на одній із дільниць виборцю дозволили проголосувати за допомогою додатку "Дія". Водночас на кількох інших дільницях члени ДВК відмовилися допускати виборців, що демонстрували свої паспортні дані у додатку, до голосування. Зазначимо, що члени ДВК мають право видати виборцю, що демонструє е-паспорт, бюлетень, якщо на дільниці є можливість його перевірити.
 • Ще на одній дільниці членам ДВК роздали не всі бюлетені, а лише по 50 на людину. Інші ж лежать на видному місці на стільчику. Таким чином, неможливо встановити, хто членів комісії є відповідальним за їх збереження.
 • Серйозне порушення запримітили також на виборчій дільниці № 730470, що розташована у приміщенні Чернівецького професійного ліцею сфери послуг. Там члени комісії ще о 9 ранку заповнили протокол підрахунку голосів та вписали туди прізвища та підписи членів ДВК. Спостерігачі викликали поліцію.

Загалом до поліції надішло 9 повідомлень про порушення. Наразі відкрили 2 кримінальних провадження. Справи стосуються порушень членів виборчих комісій. Наприклад, на одній дільниці людині видали 2 бюлетені, на іншій – підписали протокол про підрахунок задовго до оприлюднення результатів.

Другий тур виборів у Чернівцях / Фото 24 каналу та АСС:

Явка

Станом на 16:00 явка у другому турі місцевих виборів у Чернівцях становила 17,54%. Хоча зранку фіксували напрочуд низьку активність виборців.

Коли будуть відомі результати

Результати голосування у другому турі виборів мера Чернівців повинні бути встановлені не пізніше ніж на 5 день з дня повторного голосування, тобто до 4 грудня.

У ЦВК також нагадали, що, відповідно до Виборчого кодексу, результати встановлює міська територіальна виборча комісія. Міська ТВК не пізніше ніж на 5 день після дня встановлення офіційно оприлюднює результати у ЗМІ.

Які партії обрали в міськраду Чернівців у першому турі

 • "Єдина альтернатива" – 20,28% голосів виборців;
 • "Команда Михайлішина" – 11,79%;
 • "Європейська Солідарність" – 10,36%;
 • "Пропозиція" – 9,86%;
 • "Слуга народу" – 9,06%;
 • "Народний контроль" – 7,88%;
 • "Рідне місто" – 5,1%.

як безпечно проголосувани на місцевих виборах 2020 в Україні правила карантин
Як безпечно проголосувати на місцевих виборах під час пандемії / Інфографіка 24 каналу