Україні загрожує вплив Росії більше. ніж іншим країнами. Про це сказав голова Комітету виборців України Олексій Кошель, пише Укрінформ.

Про все: Місцеві вибори в Україні у 2020 році – прогнози, хто має шанси на перемогу

"За оцінкою Комітету виборців, ризики російського впливу на місцеві вибори 2020 року будуть не меншими, навіть більшими, у порівнянні з минулими загальнонаціональними виборчими кампаніями", – пояснив він.

Голова КВУ також зауважив, що втручання Росії у вибори в Україні відбувається в кількох напрямках – зокрема, інформаційному.

Зараз російська медійна машина перетворюється на фабрику зі створення українських політичних зірок. Ми бачимо, що деякі українські політики є надзвичайно популярними в російських медіа,
– розповів Кошель.

Він також нагадав про поїздку до Москви Віктора Медведчука напередодні парламентських виборів в Україні минулого року, де той зустрічався з російськими прем’єр–міністром і президентом.

"Ця поїздка дуже широко висвітлювалася російським телебаченням, доступ до якого має значна кількість громадян України, а після кодування телеканалів, цей відсоток надзвичайно стрімко зріс", – зауважив Кошель.

КВУ також відзначає загрози фейкового спостереження за процесомвиборчої кампанії, роботу в соціальних мережах, роботу ботів, антиукраїнських сторінок.

Цікаво: Зеленський переконував "слуг народу", що дострокових виборів не буде

Що треба знати про місцеві вибори 2020

  • Чергові місцеві вибори в Україні мають відбутися восени 2020 року. На них обиратимуться голови та ради більшості населених пунктів України, а також члени обласних рад.
  • Участі у чергових виборах не братимуть лише ті населені пункти, які сформували свої органи місцевого самоврядування після 2015 року – у межах закону про децентралізацію влади та шляхом утворення ОТГ.