Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Сергій Постоловський.

Увага: Володимир Зеленський виступив у Мюнхені: відео та головні тези

За його словами, в української влади немає стратегії стосовно вирішення конфлікту на Донбасі. Як реалізувати слово мир?

Щодо бачення розв’язання збройного конфлікту на Донбасі – тут не може бути половинчастої позиції. Або захищаєш національні інтереси України. Або визнаєш, що досягаєш миру, йдучи на поступки Росії. Є певний сенс у пропозиції Зеленського щодо спільного патрулювання по лінії розмежування. Утім, виникають певні питання,
– розповідає Сергій Постоловський.

Зокрема, зауважує політолог: не зрозуміло, яким чином українські військові разом із представниками незаконних бандоформувань ОРДЛО вестимуть спільне патрулювання на лінії розмежування. Кого і від кого вони захищатимуть?

При цьому експерт переконаний: нереально провести місцеві вибори в ОРДЛО в жовтні за українськими законами. За наявності окупаційних адміністрацій, бойовиків і російських військових.

Як у місцевих виборах в ОРДЛО братимуть участь такі партії, як "Свобода" або Національний корпус? Навіть під питанням "Слуга народу" і проросійська "Опозиційна платформа – За життя". Кремль створить там свої політичні місцеві проєкти на зразок За Донбас, які візьмуть абсолютну більшість голосів. Тому немає сенсу в проведенні таких виборів,
– підкреслює Постоловський.

Також, вважає експерт, попри заяви Росії, що зустріч у нормандському форматі в квітні може не відбутися, переговори пройдуть. Можливо, трохи пізніше. Бо Кремль, говорить Постоловський, зацікавлений у найшвидшому проведенні нормандського саміту, щоб частково пом’якшити санкції. З іншого боку, Росія може жити під санкціями, і час грає на користь Кремля.

Що треба знати про Мюнхенську конференцію з безпеки

Це найавторитетніший міжнародний форум. Конференція об’єднує навіть абсолютно протилежні політичні режими заради пошуку спільних відповідей. Величезну роль грають кулуарні зустрічі та домовленості.

Конференція проходить у столиці Баварії Мюнхені з 1963 року. У 2020 році захід пройде у 56 раз. Триватиме він 14 – 16 лютого. Цього року головними темами стануть конфлікти та роззброєння, питання клімату та охорони здоров’я. Головний профіль конференції – кризовий менеджмент. Наразі є 27 криз, які потребують обговорення.

Президент Володимир Зеленський під час виступу наголосив, що не зовсім коректно вживати термін "війна в Україні", натомість потрібно казати "війна у Європі". При цьому Зеленський зазначив, що "вона разом з анексією Криму вже триває стільки ж, як і Друга світова, уявіть собі!" Президент наголосив, що його турбує зменшення уваги до українсько-російського конфлікту. Глава держави додав, що Україна хоче провести місцеві вибори по всій території України в жовтні 2020 року, однак тільки за законами України.

Дивіться відео виступу Володимира Зеленського: