Окрім того, кандидати пройдуть онлайн- і офлайн-навчання. Про це розповів лідер "Слуги народу" та заступник голови фракції цієї політсили у парламенті Олександр Корнієнко в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

Це цікаво: Зеленський хоче очистити партію "Слуга народу"

Треба ретельніше відбирати (кандидатів – 24 канал). Головне – це час, а у нас його не було (під час парламентських виборів – 24 канал): було два тижні – місяць від сили. Тут у нас є фактично пів року. І цей відбір ми в ідеалі бачимо з березня до липня,
– пояснив він.

Корнієнко додав: буде щільніша перевірка безпеки, зважаючи на минулий досвід. Приклад – такі кейси, як у Іванісова, які, за його словами, "важко зі старту розгадати".

Що відомо про скандал з Іванісовим? До Ради 9 скликання Іванісов пройшов по мажоритарному окрузі у Рівненській області від "Слуги народу". У парламенті він став членом Комітету з питань антикорупційної політики.

Втім, невдовзі після цього у мережі з'явилася інформація про те, що у 1996 році Романа Іванісова засудили за зґвалтування. Тоді йому було 17 років. Утім, його судимість начебто погашена, тому він має право бути народним депутатом.

Зрештою Іванісова виключили з пропрезидентської партії саме через скандал, що набув значного розголосу.

Корнієнко також розповів, що кандидати в депутати пройдуть "і онлайн-навчання, як елемент відбору, щоб зрозуміти мотивацію людей", і офлайн-навчання.

"У результаті депутати будуть більш підготовленими. У такий спосіб ми йдемо від класичного формування місцевих команд, коли хтось з якимись списками кудись приходив і казав: "Це класні хлопці і треба їх брати!". Їх брали, а потім вони 5 років у Верховній Раді займалися казна-чим", – зазначив політик.

Місцеві вибори-2020: що про них відомо

  • Місцеві вибори в Україні (до міських, сільських та селищних рад) заплановані на жовтень 2020 року. Їх неможливо буде провести в окупованому Криму, окупований Донбас – поки під питанням.
  • Президент Володимир Зеленський сподівається, що місцеві вибори на окупованому Донбасі все ж вдасться провести одночасно з виборами на решті території України. Зрозумілішою ситуація стане після зустрічі "нормандської четвірки", яка запланована на квітень.
  • Тим часом керівник Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що вибори на Донбасі проведуть виключно відповідно до українського законодавства. Для цього потрібно, аби на території Донбасу не було іноземних військових угруповань, а кордон перейшов під контроль України.