Якщо говорити про вибори до місцевих рад, то зазвичай партійні рейтинги повторюють загальнонаціональні рейтинги. Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів Антон Грушецький, заступник директора КМІС.

Зверніть увагу За яких умов перенесуть місцеві вибори в Україні

Проте він додав, що у кожному районі може "вистрелити" і певний місцевий проєкт зі своїми лідерами. Наприклад, партія "Довіряй ділам" в Одесі під керівництвом Труханова. Або політична сила, яка буде асоціюватися з Кернесом в Харкові.


"Або сила в Києві на чолі з Кличком – наприклад "Удар". Або партія, яка буде асоційована з Філатовим у Дніпрі", – додав соціолог.

Він пояснив, що ці партії будуть розмивати підтримку загальнонаціонального лідера "Слуги народу" та інших всеукраїнських партій та вестимуть до дуже фрагментованих місцевих рад.

Але у випадку мерів у містах, де є потужні та відомі лідери, вони поки що мають найпереконливіші шанси на перемогу,
– зазначив Грушецький.

Якщо у 2019 році на мажоритарних виборах на бренді партії "Слуга народу" могла проводити своїх кандидатів, то зараз враховуючи негативну динаміку, вплив бренду буде значно слабшим, переконаний соціолог.

"Тому розкрутити маловідомих людей навіть з низьким антирейтингом буде дуже складно на фоні потужних місцевих діячів", – підсумував експерт.

Що відомо про місцеві вибори-2020?

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року. В цей день обиратимуть депутатів і голів міських, районних, сільських та селищних рад. Результати виборів оприлюднять не пізніше, ніж 9 листопада. Вибори поки не відбудуться лише на тимчасово окупованих територіях.