Таку заяву глава держави зробив в ефірі програми "Свобода слова з Савіком Шустером".

Важливо: Зеленський не згоден з мінськими угодами щодо виборів на Донбасі

Це правда. Саме відчуття того, що ми одна країна і там зараз наші люди, повинне починатися навіть з цього моменту (одночасних виборів, – 24 канал). Здавалось би, що це дрібниця. Але я не вважаю це дрібницею. Місцеві вибори проводяться одночасно за законом Укоаїни по всій території України. Так, це наша ідея,
– наголосив Зеленський.

Чергові місцеві вибори в Україні повинні були б відбутися 25 жовтня 2020 року. Згідно з наразі чинним законодавством на місцевих виборах голосуватимуть за нових депутатів і голів міських, районних, сільських та селищних рад.

Влада наполягає, що до проведення виборів в ОРДЛО Україна має повністю взяти під контроль українсько-російський кордон, який зараз контролюють окупанти РФ. Зауважимо, у мінських угодах йдеться, що спочатку мають пройти місцеві вибори, а тоді лиш Україна має отримати контроль над кордоном.

За словами президента, він не готовий зараз заявляти, що хоче змінити цей пункт мінських домовленостей. Такі слова можуть негативно вплинути на зустріч у нормандському форматі.

"Я не готовий зараз відповісти вам "Так" на це питання. Чому? Тому що зараз хтось може просто зірвати зустріч у нормандському форматі. І я не готовий ризикувати можливістю цієї важливої для України зустрічі", – пояснив президент.

ЦІкаво: Вибори на окупованому Донбасі можуть відбутися вже восени: названо дату і умови

Проте, Зеленський підтвердив, що буде піднімати питання контролю над українсько-російським кордоном на зустрічі з лідерами нормансдької четвірки.

Я точно буду говорити про кордон. Скажу вам чесно, у нас інший план щодо кордону: яким чином це передається та яким чином і коли Україна контролює кордон з Росією,
– додав глава держави.


Яке майбутнє має бути в окупованих територіях / Фото: інфографіка 24 канал

Як можуть пройти вибори на Донбасі?

Українська сторона 1 жовтня погодилась у Мінську на формулу Штайнмаєра щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Саме цей документ визначає умови для проведення виборів на окупованих територіях.

  • Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей (про особливий статус Донбасу) почне діяти на постійній основі. Планується розробити та схвалити новий відповідний закон.
  • Закон запрацює, якщо в окремих районах Донеччини і Луганщини відбудуться вибори за українським законодавством. Після виборів ОБСЄ повинна опублікувати звіт, який свідчитиме, що вибори відбулись відповідно до стандартів організації та міжнародних стандартів демократичних виборів.
  • Україна наполягає, що вибори відбудуться лише за умови, що з території ОРДЛО вийдуть російські окупаційні сили, а захоплена частина українсько-російського кордону буде передана під контроль Києва.