Як стати депутатом місцевої ради: 4 важливі кроки
Верховна рада за 3 місяці до виборів змінила правила політичних перегонів. Отож змоделюємо ситуацію, враховуючи усі нововведення.
Є, наприклад, місцевий бізнесмен чи активіст, який хоче отримати депутатський мандат. У райцентрі, де він планує стати депутатом, мешкає понад 10 тисяч виборців. За новими правилами це означає, що самостійно він балотуватися не може. Повідомили кореспонденти 24 каналу.
Важливо Місцеві вибори за новими правилами: що змінилось для кандидатів та виборців
Крок перший – знайти політичну партію
"Ця людина популярна в районі, але на рівні міста партія не популярна. Тобто ти змушений тепер займатися справами не мікрорайону, будинку, кварталу. А змушений зараз подумати з ким би це об'єднатися, яку би це правильну партію оформити", – пояснив політолог Олександр Солонтай.
Крок два – гроші
Майже 5 тисяч гривень доведеться заплатити кандидатам на посаду голови села, селища чи міста, у якому до 10 тисяч виборців. А кандидати в депутати на цій території сплатять біля тисячі гривень.
Для всіх кандидатів у обласні, міські селищні та сільські ради, де кількість виборців перевищує 10 тисяч, виборча застава визначатиметься за певною формулою.
Зарплата від цієї партії буде розраховуватись 4 мінімальні зарплати на 90 тисяч виборців. Це означає що 18-19 тисяч гривень має заплатити ця політична партія, яка висуває список кандидатів, в тому числі й тебе,
– повідомив народний депутат Роман Лозинський.
За таким же принципом визначатиметься розмір грошової застави й для кандидатів на посаду міського голови. Орієнтовно, в мери Києва вона складатиме майже 445 тисяч гривень, в мери Івано-Франківська – 38,5.
Крок три – політична агітація
А це для нашого кандидата, з одного боку, капіталовкладення за саморекламу у місцевих ЗМІ, з іншого – відповідальність.
"Електоральна" гречка й інший підкуп виборців – категорично заборонено. Посилили відповідальність й за фальсифікацію голосів. Навіть, на перший погляд, невинні подарунки караються штрафами від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Читайте також Рік монобільшості: "Слуги народу" оцінили результати своєї роботи
Скажімо, наш кандидат в депутати визначився з політичною партією, сплатив виборчу заставу, організував агітаційну кампанію.
Крок чотири – порядковий номер
Чим вище у партійному списку знаходиться кандидат, тим більше у нього шансів отримати мандат. Утім, місце у загальному списку та у списку на окрузі визначатиме партія на власний розсуд. Найімовірніше керуватимуться партійні боси власними інтересами, нехтуючи думкою виборців.