Таку інформацію підтвердили одразу кілька джерел "Українській правді" на Банковій.
Важливо: Закон "Про особливий статус Донбасу": що і коли зміниться на окупованих територіях
Україна не дуже хоче відривати вибори на Донбасі від решти. У Зеленського кажуть, що росіянам і сепаратистам такий варіант навряд чи підійде, бо після дострокових місцевих навесні все одно будуть строкові восени.
"За пів року української влади політичний ланшафт Донбасу може дуже змінитись", – стверджують сіпврозмовники.
Про чергові вибори
Один варіант передбачає синхронізувати донецькі вибори з загальноукраїнськими, і чекати з ними до останньої неділі жовтня 2020 року. Місцеві вибори в Україні мали б відбутися 25 жовтня 2020 року.
Наразі у Зеленського не знають, чи задовольнить таке рішення усі сторони, і хто та на яких підставах керуватиме цими територіями ще майже рік.
Про дострокові вибори
В оточенні Зеленського розглядають можливість провести синхронні чергові місцеві вибори раніше. Зауважимо, що для цього потрібно внести зміни до Конституції України, де прописано, що чергові вибори проходять в "останню неділю жовтня".
Це надскладне питання розділило монолітну команду президента Зеленського,
– кажуть сіпврозмовники.
Зокрема, голова ОПУ Андрій Богдан до зміни Конституції і виборів навесні ставиться скептично.
Натомість його перший заступник Сергій Трофімов, який відповідає за регіональну політику в ОПУ, спільно з міністерством розвитку громад та територій і профільним комітетом ВР зараз опрацьовують обидва варіанти розвитку подій.
Цікаво: У "Слузі народу" назвали варіант, якщо РФ не виведе свої війська до виборів на Донбасі
У Зеленського наголошують, що зміни до Конституції стануть потрібними лише в тому випадку, якщо зустріч в "нормандському форматі" відбудеться і буде успішною. До речі, у команді президента очікують, що саміт лідерів "нормандської четвірки" таки відбудеться у жовтні. Спершу зустріч для врегулювання війни на Донбасі була запланована на 16 вересня, але у Кремлі вирішили її перенести.
Що відомо про можливі вибори на Донбасі?1 жовтня Українська сторона підписала у Мінську формулу Штайнмаєра щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Тоді ж і домовились про розведення сил у Петрівському та Золотому. Попередньо, це має статися 7 жовтня.
Відповідно до формули починає діяти тимчасовий закон про особливий статус Донбасу, коли в ОРДЛО відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.
Президент заявив, що є умова: щоб на території ОРДЛО відбулися вибори, всі російські війська повинні бути виведені, а захоплена ділянка українсько-російського кордону має бути передана під контроль України. В іншому разі виборів в ОРДЛО не буде.