"Всім не подобається "формула Штайнмаєра", але в цій частині вона мені дуже подобається. Ми виходимо з того, що виборів не буде, поки не будуть розпущені всі незаконні формування. Вибори можуть проходити тільки під українським прапором, з ЦВК і всіма державними органами Україна", – сказав Аваков в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі 1+1.

Читайте також: План "Б" і стіна з окупованим Донбасом: у якому разі Україна вдасться до цього кроку

З іншого боку, в мінських угодах записано "народна міліція", якої не існує в українському нашому законодавчому полі. І потрібно це питання якось вирішувати, констатував міністр.

"Зараз існує "народна міліція ЛНР" і "народна міліція ДНР", але вони ж повинні бути розпущені. І ми знову шукаємо компроміс", – сказав глава МВС.

Аваков зазначив, що Україна готова, тільки-но дипломати укладуть адекватну угоду, своїми поліцейськими силами зайти і забезпечувати порядок.

І ідея була така, що ми заходимо своїми поліцейськими силами, наприклад, патруль з 5 осіб: 2 – з Національної поліції України, 1 – зі спеціальної поліцейської місії ОБСЄ, і 2 представники територіальних громад, в яких проходять вибори,
– озвучив компромісний варіант міністр.

Він додав, що такий варіант узятий, в тому числі, з досвіду світових конфліктів. Зокрема, така ж ситуація була в Хорватії. За словами Авакова це перехідний період такої спеціальної складної поліцейської місії.

"Він триває недовго, він надзвичайно важкий для самих поліцейських, він загрожує гігантськими конфліктами всередині і навіть жертвами, тому що сутички все одно виникають. Але, мабуть, іншого шляху немає, і це найбільш мінімальний обсяг складнощів, які ми можемо отримати, відновлюючи свій суверенітет", – переконаний міністр.

Що відомо про місцеві вибори на Донбасі

До теми: Зеленський не згоден з мінськими угодами щодо виборів на Донбасі

  • Українська сторона наполягає на тому, щоб до виборів повністю повернути собі контроль над кордоном з Росією, який зараз контролюють окупанти. Адже логічно, що вибори не можуть відбуватися під дулами автоматів.
  • Але проти цього категорично виступає російська сторона, постійно посилаючись на мінські угоди. У цих угодах мовиться, що спершу мають пройти місцеві вибори, і лише після них Україна може отримати контроль над кордоном.
  • Зеленський каже, що не згоден з пунктом мінських угод щодо проведення місцевих виборів на Донбасі. Він хоче, щоб спершу відбулось повне виведення незаконних збройних формувань.