Яка процедура: пояснення ОПОРИ

У другому турі візьмуть участь кандидати, що посіли друге і третє місця. Про це повідомила керівниця громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська у фейсбуці.

До теми Помер Анатолій Федорчук – чинний мер Борисполя й головний претендент на посаду

Айвазовська пояснила, що у разі смерті кандидата до встановлення результатів він вважається таким, що вибув.

ТВК ухвалює рішення про визнання виборів міського голови такими, що не відбулися, та про призначення повторних виборів,
– додала керівниця громадянської мережі ОПОРА.

Коментар секретаря Бориспільської міськради

У Борисполі не планують призначати тимчасового мера через смерть Федорчука, про це у коментарі "РБК-Україна" заявив секретар Бориспільської міськради Ярослав Годунок.

За його словами, у міськраді чекають перевиборів, адже ситуація, яка склалася, – "правовий глухий кут".

Такого в Україні взагалі не було. Річ у тому, що він виграв вибори, але його ТВК не оголосила міським головою. Тому, за логікою, я думаю, що, швидше за все, будуть перевибори,
– зазначив Годунок.

Він також додав, що без мера в міськраді не можуть вирішити важливі кадрові питання. Зокрема, обрати секретаря, бо його кандидатуру подає міський голова.

Що відомо про Федорчука, його балотування та хворобу

Анатолій Федорчук балотувався від партії "Наш край". За попередніми результатами підрахунку голосів, він зі значним відривом перемагав на місцевих виборах 25 жовтня.

Про інфікування коронавірусом Федорчука стало відомо 19 жовтня. Тоді недугу виявили й у його заступників. Федорчука одразу госпіталізували у Переяславську центральну лікарню. Медики оцінювали його стан як середньої тяжкості. На жаль, 28 жовтня біля нього зупинилося серце. Він потребував кисневої терапії.