Джерело: 24 канал
Складний момент переживає і сама монобільшість. Якщо скандал навколо санкцій США щодо нардепа Дубінського закінчиться його виходом з фракції, а разом з ним – ще групи нардепів, то це загрожує існуванню монокоаліції.
Читайте також Остання крапля для "Слуги народу": чи пробачать Дубінському санкції від США
Бо якщо раптом після цього президент зважиться розпустити парламент, то провести туди знову українці готові майже ті ж самі партії, з тими ж самими полярними ідеологіями, але в інший пропорції. Що для країни буде черговим глухим кутом.
"Виборці теж мають розуміти, якщо вони будуть голосувати за конфліктні партії, тоді ми можемо повернутись у 2014 рік. А якщо будуть в парламенті центристські партії, то буде більше шансів на хоча б відносну політичну стабільність", – зауважив політолог Володимир Фесенко.
Яка риторика може бути найбільш популярною на нових виборах
В тому, що у центристських партій сьогодні найбільше перспектив переконаний і політолог Олег Саакян. І поборотися політичним партіям, на його думку, є за що. 20 – 30% виборців, які вже відкололись від "Слуги народу", стали наразі такою собі "сірою зоною".
За неї і буде точитись боротьба на майбутніх парламентських виборах – чергових чи дочасних.
Це виборці, які не сприймають старих політиків, не сприймають крайній дискурс як з одного флангу, так і з іншого. Вони налякані цими полярними дискурсами,
– пояснив Оле Саакян.
Падіння рейтингу керівної партії має сприяти тому, що в країні з'являться нові політичні проєкти. Однак, попри все ще актуальний запит на нові обличчя, у вітчизняну політику можуть повернутись і старі кадри.
За словами політолога Миколи Давидюка, зараз посилюється тренд на професіоналів. Що пов'язане зі зростанням рейтингу і Гройсмана, і Кличка.
Володимир Гройсман, Віталій Кличко / Колаж 24 каналу
Політолог припустив, що в декого зі старих політиків навіть буде шанс повернутись. І це при тому, що суспільство все одно буде обговорювати, що хоче змінюватись і отримувати нові політичні обличчя.
До парламентських можуть дорости і локальні політичні партії
Ще один тренд майбутніх парламентських виборів — ті самі локальні політичні проєкти, які добре себе показали на останніх місцевих виборах. Зараз їхній електоральний рейтинг становить 1 – 2.5%. Що є недостатнім для того, аби пройти в Раду. Однак за декілька років це може змінитись.
Зверніть увагу ОПЗЖ та "Європейська Солідарність" лідирують: скільки партій проходять до Ради – свіжий рейтинг
На думку Миколи Давидяка причина в тому, що немає спікерів національного масштабу. Адже локальні політичні партії на телебаченні ніхто щодня не коментує, ніхто їх не представляє, і в цьому є їхня проблема.
Тому що немає цієї найвищої комунікації. Якщо говорити про їхній потенціал, то 5% вони можуть взяти,
– відзначив політолог.
В будь-якому разі, політологи більше схиляються до думки, що найближчим часом дострокових парламентських виборів очікувати не варто. Хоча б тому, що монокоаліція вже не зможе отримати такого надзвичайного результату, як на минулих виборах.
З цієї точки зору розпускати парламент президенту точно поки що не цікаво.