Хто зможе завадити підкупу

Зупинити масштабні підкупи українців напередодні місцевих виборів зможе лише поліція. Саме від реакції правоохоронців у перші дні виборчої кампанії залежатиме, як далеко зможуть зайти кандидати у намаганнях підкупити людей. Про це заявила координаторка Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська в інтерв'ю "РБК-Україна".

Зверніть увагу: Місцеві вибори 2020: календар найважливіших подій

Деталі про підкуп виборців

За словами активістки, підкупи під час місцевих виборів працюють набагато суттєвіше, аніж під час національних.

На місцеві вибори йдуть бізнесмени, у когось є плитковий завод, у когось – цукровий, у когось пекарня і так далі. Одні кандидати хочуть цим "поділитися" з виборцем. А інші, розуміючи, що гречка програє грошам, можуть вдатися до підкупу у грошовій формі,
– розповіла Айвазовська.

Що вважається підкупом

Активістка також наголосила, що під час місцевих виборів суттєво розширили список матеріальних заохочень, які не можна роздавати виборцям. Відтепер підкупом вважається все, що передають виборцям з назвою партії, з іменем кандидата, його зображенням та логотипом.

Місцеві вибори в Україні: найважливіше

  • 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня.
  • Місцеві вибори відбудуться на всіх територіях України, окрім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу. У зоні ООС вибори призначать виключно після деокупації територій.
  • Змінити місце голосування українці можуть до 10 вересня.
  • Результати першого туру виборів мають оголосити до 6 листопада.