Коли можуть відбутись вибори на Донбасі

Вибори можна проводити двічі на рік: у жовтні та березні. Про це заявив голова Центрвиборчкому Олег Діденко, інформує пресслужба ЦВК.

Корисно Місцеві вибори в часи пандемії: які карантинні заходи діятимуть на дільницях

ЦВК вкотре звертатиметься до Донецької та Луганської ОДА і на основі їхніх висновків зможе призначити вибори, якщо для цього будуть необхідні умови.

Ми плануємо в майбутньому звертатись до відповідних військово-цивільних адміністрацій щодо безпекової ситуації на цих територіях. Як тільки будуть необхідні умови – вибори будуть призначені,
– наголосив голова Центрвиборчкому.

Діденко додав, що зупинити виборчий процес у судовому порядку вже неможливо. Скасувати вибори можна лише в разі введення в Україні або окремих місцевостях надзвичайного чи воєнного стану.

Місцеві вибори на Донбасі: що відомо

  • 8 серпня Центрвиборчком вирішив, що у жовтні 2020 року місцеві вибори не можна проводити у 10 громадах Донбасу.
  • Зокрема, у деяких громадах Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районах Донецької області та у Сєверодонецькому і Щастинському районах Луганської області.
  • Такі рішення прийняли на основі висновків Донецької та Луганської ОДА.

Яка ситуація з виборами окупованому Донбасі

  • Відповідно до постанови Верховної Ради про місцеві вибори у 2020 році, провести їх на окупованих територіях, поки там йде війна, неможливо.
  • Голова Офісу Президента Андрій Єрмак переконує, що не будуть вносити жодних змін до постанови щодо окупованих територій.
  • Росія вимагає, аби спочатку на Донбасі відбулись місцеві вибори, а потім нібито окупанти повернуть контроль над кордоном Україні.
  • Проте Україна наголошує, що спочатку потрібно повернути контроль над територіями. Тільки після того на Донбасі можна провести демократичні вибори.