Україна повідомила Росію, Німеччину та Францію про наявність такої постанови. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив глава Офісу Президента Андрій Єрмак, повідомляє 24 канал.

До теми Рада може змінити постанову про вибори на Донбасі, яка так дратує бойовиків і Росію

За словами Єрмака, ніяких зобов’язань з української сторони щодо перегляду постанови Верховної Ради про місцеві вибори не було.

І це неможливо, тому що ми не можемо втручатись в діяльність українського парламенту,
– наголосив Єрмак.

Він також уточнив, що тепер долю зареєстрованої депутатом від "Слуги народу" Олександром Качурою постанови вирішуватимуть у залі Верховної Ради.

Що цьому передувало

  • Після переговорів радників "нормандської четвірки" представник Росії Дмитро Козак заявив, що сторони домовилися про внесення до Верховної Ради пропозиції щодо коригування постанови про місцеві вибори.
  • У Кремлі вважають, що постанова Ради суперечить мінським угодам, адже в них закладені інші умови проведення місцевих виборів в ОРДЛО.

Проблема з виборами на окупованому Донбасі: що треба знати

  • Росія вимагає спершу провести вибори на Донбасі згідно з мінськими угодами, а контроль над кордоном окупанти повернуть Україні згодом.
  • Україна ж має іншу позицію: спершу прибрати окупаційні війська, повернути кордон (тобто, гарантувати безпеку в регіоні), а вже потім проводити вибори. Адже якщо кордон контролюватиме Росія, вона буде, як і раніше, постачати бойовикам гроші, зброю тощо. Водночас це унеможливлює проведення демократичних і мирних виборів у регіоні.
  • Відзначимо, що пункт 4 постанови Ради про призначення місцевих виборів у 2020 році зауважує, що в Донецьку і Луганську вибори провести неможливо, поки там війна і неконтрольований Україною кордон із Росією.

Цікаво Зустріч радників "нормандської четвірки": про що домовились, а що стало "каменем спотикання"