Про те, як готуються до боротьби за крісла місцеві еліти – читайте у матеріалі журналістів 24 каналу.

Цікаво Вибори онлайн 2020: коли українцям дозволять голосувати у смартфоні

У Верховній раді обіцяють, що місцеві вибори проведуть 25 жовтня 2020 року. Щоправда, парламент має оголосити про волевиявлення до середини липня. Але майбутні учасники перегонів вже почали заробляти собі бали: і дострокове пом'якшення карантину у Черкасах, і прохання відкрити для киян метрополітен, – це інвестиції у майбутні вибори, кажуть експерти.

Спочатку рятували здоров'я людей, підтримуючи виконання карантинних заходів, а тепер очолюють народний гнів. Центральна влада втратила ініціативу, від цього виграє місцева еліта.

Той момент, яким вони могли скористатися, вони упустили. І тепер всі негативи, які пов'язані з карантинними заходами, з відсутністю системи компенсаторних механізмів для місцевого бізнесу, для аграріїв, – все це вдарить по рейтингу на виборах,
– вважає політолог Олег Саакян.

Експерти зазначають, що цьогоріч буде конкуренція брендів. Рівень підтримки і проблем сьогодні інший, та й образ "Слуг народу" став розмитим. На місцях проєкти асоціюватимуть з конкретними тамтешніми лідерами і це підвищує конкуренцію.

"Коли Україна голосувала за Зеленського, вона підтримувала "Слугу народу" як партію Зеленського. На місцях буде партія Атрошенка, Садового, Кернеса, Труханова, Кличка і так далі – це все конкуренція і це такі самі бренди", – пояснив директор соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Що відомо про місцеві вибори 2020?Місцеві вибори в Україні заплановано на 25 жовтня 2020 року. У "Слузі народу" та в Раді сподіваються, що до цього часу Україна вийде з карантину.

На місцевих виборах обиратимуть голів і депутатів рад більшості населених пунктів України, а також депутатів обласних рад. На організацію місцевих виборів виділили 1 мільярд гривень.

Які є виклики для держави

Але з рахунків провладну партію ніхто не списує, адже ситуація може радикально змінитись під тиском проблем. А другий етап боротьби на владу на місцях залежатиме від подолання наслідків карантину.

Важливо "Слуга народу" та вибори мерів у містах України: що задумала президентська партія

Серйозним викликом для держави нині є і саме проведення місцевих виборів. Центральна виборча комісія вже надіслала листа профільному комітету парламенту, назвавши щонайменше одинадцять проблем.

Та ж невизначеність із епідеміологічною ситуацією. Необхідність вжиття додаткових заходів, захисту, якщо будуть вибори проводитись в умовах карантину. Та необхідність фінансування цих заходів,
– зауважив голова ЦВК Олег Діденко.

Також й значний ризик з фінансуванням виборів загалом, адже змінами до держбюджету, видатки скоротили. Крім того, може датися взнаки незавершена адмінтериторіальна реформа – майже одразу після чергових виборів можуть оголосити проведення позачергових. До того ж на осінь в Європі, зокрема, в Україні очікують на другу хвилю пандемії.