Орієнтуватимуться на 90 тисяч людей. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, пише "Громадське".

Це цікаво: Місцеві вибори в Україні у 2020 році: прогнози, хто має шанси на перемогу

До Ради вже внесли доопрацьований проєкт Виборчого кодексу, однак розділ про місцеві вибори набуде чинності вже після виборів у 2020 році. Найближчі місцеві вибори регулюватиме спеціальний закон, який ще розробляється.

У містах, в яких мешкає понад 90 тисяч людей, вибори пройдуть за пропорційною системою з відкритими списками. У населених пунктах, в яких мешкає менш як 90 тисяч, вибори відбуватимуться за мажоритарною системою,
– пояснив Клочко.

Голова комітету також зазначив, що там, де вибори проходитимуть за мажоритарною системою, зможуть балотуватись як кандидати-самовисуванці, так і висуванці партій.

Чергові місцеві вибори в Україні повинні були б відбутися 25 жовтня 2020 року. Згідно з наразі чинним законодавством на місцевих виборах голосуватимуть за нових депутатів і голів міських, районних, сільських та селищних рад.

У президента не раз заявляли, що вибори можуть відбутись раніше

  • Зокрема, віцеспікер Руслан Стефанчук заявляв, що в команді Володимира Зеленського розглядають питання про дострокові вибори до органів місцевого самоврядування, аби "повністю змінити систему влади".
  • лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков сказав, що місцеві вибори відбудуться у 2020 році, а от коли саме – залежить від місцевих органів влади.
  • У "Слузі народу" теж допускають дострокові місцеві вибори після завершення процесу формування місцевих громад. За прогнозами партії, децентралізація має завершитись саме навесні.
  • Сам Зеленський щодо дострокових місцевих виборів висловився коротко: "Не розслабляйтесь".
  • Водночас голова фракції "Слуги народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив, що партія не готова до місцевих виборів навесні 2020 року.