Про це 24 каналу розповів юрист Андрій Вігірінський.

Читайте також "Слуга народу" готова взяти "під крило" чинних мерів на місцевих виборах

Підставою для перенесення місцевих виборів може стати введення надзвичайного стану по всій Україні. Це можливо за умови другої хвилі пандемії коронавірусу, яка прогнозується на осінь. Але друга хвиля захворюваності повинна бути більш масовою за першу, щоб обмежувати конституційні права громадян,
– наголошує Андрій Вігірінський.

Читайте також Рада розгляне зміни до бюджету: чи вплинуть вони на проведення місцевих виборів

На думку юриста, пандемія коронавірусу і введення карантину не надто вплинуть на ведення передвиборної кампанії. За словами Вігірінського, основна агітація розпочнеться влітку. Буде спекотно, і, швидше за все, пом’якшать карантинні заходи.

Головна агітація на місцевих виборах проходитиме по телебаченню. Для молоді – в соцмережах. Влітку проходить багато фестивалів і різних заходів, концертних турів – якщо не буде карантину. І вони будуть масовими, оскільки зовнішнього туризму не буде. Розповсюджуватимуться друковані агітаційні матеріали. На них буде попит серед старшого покоління,
– зазначає Вігірінський.

Коли в Україні повинні відбутися місцеві вибори

Місцеві вибори в Україні повинні відбутись 25 жовтня 2020 року. На них обиратимуть голів та депутатів рад більшості населених пунктів України, а також членів обласних рад. Участь у виборах зможуть взяти лише ті населені пункти, які сформували органи місцевого самоврядування.

За словами голови ЦВК Олега Діденка, якщо виникне ситуація в країні, коли неможливо буде провести вибори, то це є підставою для введення надзвичайного стану. ВІн уточнює: юридично "чистим" перенесення місцевих виборів, що мають відбутися в жовтні цього року, буде в разі оголошення надзвичайного стану в умовах пандемії коронавірусу. А от надзвичайна ситуація і введення карантинних заходів не дають підстав ЦВК не проводити вибори.


Грошова застава для кандидатів у мери / Інфографіка 24 каналу