Мінські угоди – це не міжнародний договір

Мінські угоди – це політико-дипломатична домовленість, а не міжнародний договір. Про це розповів Резніков в ефірі одного з українських телеканалів, інформує 24 канал.

До теми Що треба змінити у мінських домовленостях: думка Кравчука

Вони (росіяни – 24 канал) себе в тому числі поставили в певну пастку, тому що вони згодились на те, що вибори в ОРДЛО будуть проходити під контролем Бюро демократичних інститутів прав людини ОБСЄ,
– наголосив Резніков.

Урядовець зазначив, що у ОБСЄ працюють тільки з Копенгагенським стандартом, який чітко передбачає, що не можуть бути вільні незалежні вибори на території, якщо вона не контролюється урядом.

Єдиний вихід – залучити третю сторону

Єдиний вихід з глухого кута, у який зайшли перемовини з Росією, вважає Резніков, залучити третю сторону – тобто миротворців.

"Це означає, що їм (окупантам – 24 канал) нікуди не прийдеться дітись, поки для того, щоб почались вибори, не віддадуть контроль над кордоном уряду України. Єдине, що може бути тут як компромісне рішення, на яке можна вийти шляхом дипломатичного спілкування – це залучення третьої сторони, про що вже точиться дискусія, тобто повернення до теми миротворців", – пояснив Резніков.

Які вимоги Росії щодо виборів на окупованих територіях

  • Росія вимагає спершу провести вибори на Донбасі згідно з мінськими угодами, а контроль над кордоном окупанти повернуть Україні згодом.
  • Україна ж має іншу позицію: спершу прибрати окупаційні війська, повернути кордон (тобто, гарантувати безпеку в регіоні), а вже потім проводити вибори. Адже якщо кордон контролюватиме Росія, вона буде, як і раніше, постачати бойовикам гроші, зброю тощо. Водночас це унеможливлює проведення демократичних і мирних виборів у регіоні.
  • Відзначимо, що пункт 4 постанови Ради про призначення місцевих виборів у 2020 році зауважує, що в Донецьку і Луганську вибори провести неможливо, поки там війна і неконтрольований Україною кордон із Росією.