Уся робота на цьому етапі підготовки до місцевих виборів відбувається у медійному та рекламному напрямках. Великих агітаційних заходів поки не проводять. Про це розповів політтехнолог Сергій Гайдай, повідомляє "РБК-Україна".

Зверніть увагу ЦВК просить силовиків перевірити можливість проведення місцевих виборів на Донбасі

Гайдай прогнозує: аби провести вибори з мінімальними ризиками для безпеки українців, доведеться пристосовуватися до умов карантину. Можливо, агітаційних заходів взагалі не проводитимуть або на них дозволять приходити суттєво меншій кількості людей.

На "сітки" це вплине менше. З ними буде інша проблема: грошей зараз буде менше внаслідок економічної кризи,
– наголосив своєю чергою політтехнолог Володимир Фесенко.

Влада може ввести надзвичайний стан і перенести вибори

Водночас політтехнолог Кость Бондаренко вважає: влада може ввести у країні надзвичайний стан і перенести вибори, якщо побачить, що ризикує набрати недостатню кількість голосів. Водночас таке рішення може зіграти із політикам злий жарт: за час, на який відкладуть вибори, рейтинги політичних сил суттєво знизяться.

Що каже МОЗ про вибори під час пандемії

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко не виключає, що Верховна Рада може розглянути перенесення місцевих виборів 2020 року. Такий сценарій опрацьовуватимуть у разі, якщо понад 50% території країни належатиме до "червоної" зони епідемічної небезпеки.

Що відомо про місцеві вибори 2020 року

  • 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову про призначення місцевих виборів на 25 жовтня (№ 3809).
  • На територіях Донецької та Луганської обласних рад вибори не призначили. Остаточне рішення щодо можливості їхнього проведення ЦВК ухвалить після 28 серпня, коли отримає від силовиків оцінку можливих ризиків терористичних загроз під час голосування.