Перенесення місцевих виборів неможливе, адже на сьогодні немає законних підстав для зміни дати голосування. Про це Дмитро Разумков заявив в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє 24 канал.

Читайте також Місцеві вибори-2020: кого готові підтримати українці?

Як зазначив голова Верховної Ради, єдиним винятком може бути указ Володимира Зеленського про запровадження надзвичайного стану, який повинен схвалити уряд.

РНБО дає на підпис президенту пропозицію щодо введення надзвичайного стану. Після цього Верховна Рада або схвалює, або не схвалює проведення виборів,
– заявив Разумков.

Однак він наголосив, що введення військового або надзвичайного стану можливе тільки на 30 днів. Після цього уряд також ухвалює рішення щодо його продовження. Як зазначив Разумков, на сьогодні Рада національної безпеки та оборони не виявляла таку ініціативу, тому відповідного указу немає.

Зважаючи на умови, у яких зараз перебуває Україна, місцеві вибори повинні відбутися 25 жовтня 2020 року, як це й заплановано. Він зазначив, що усі необхідні процеси для проведення виборів вже розпочато.

"Верховна Рада з цих причин не планує поки що збиратися. Будемо сподіватися, що для переходу до такої ситуації не буде підстав", – додав голова Верховної Ради.


Календар місцевих виборів / Інфографіка 24 каналу