Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на телеканалі "Інтер" додавши, що вибори на окупованій території Донбасу можуть відбутися лише за умови звільнення цих районів від РФ.

Важливо: Місцеві вибори: коли відбудуться і які шанси в партій

Наше з вами завдання, щоб ці вибори відбулись так, як вони мають відбутися. Якщо ми зможемо зробити до 2020 року так, щоб окупант пішов з нашої землі, це й буде той ідеал, про який я сьогодні казав. Наше з вами завдання зробити так, щоб цей час наблизився,
– пояснив глава МЗС.

Разом з тим він додав, що на цих територіях необхідно забезпечити допуск партій та медіа, а також гарантувати безпеку на виборчих дільницях, щоб люди чесно могли обрати тих, хто має представляти їх в місцевих громадах.

Раніше міністр Пристайко заявив, що Україна пропонує провести місцеві вибори включно з територіями Донецької та Луганської областей. Водночас міністр наголошував, що проведення виборів в ОРДЛО передбачене мінськими угодами.

Пізніше президент України Володимир Зеленський зауважив, що головною умовою для проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу є повне відведення військ ворога. Він також зазначив, що вибори повинні проходити лише в рамках українського законодавства.

Що вже казали у Зеленського про місцеві вибори?Згідно з Конституцією України, вони відбуваються раз на п’ять років. Відповідно чергові вибори заплановані на жовтень 2020 року. Однак не все так просто.

Представник президента в парламенті Руслан Стефанчук заявив, що в команді Зеленського розглядають питання про дострокові вибори до органів місцевого самоврядування, аби "повністю змінити систему влади". Водночас, лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков думає, що місцеві вибори відбудуться у 2020 році. Але все залежатиме від місцевих органів влади.

Голова Офісу Президента Андрій Богдан відзначив, що місцеві вибори в Україні будуть проведені у короткі строки. Проте, для цього необхідно прийняти відповідний закон.

Попри це, чимало експертів прогнозують, що нова влада захоче провести місцеві вибори достроково – ще до кінця 2019 року.