Про такі плани Денис Шмигаль заявив під час свого брифінгу з нагоди 100 днів роботи на посаді Прем'єр-міністра України, повідомляє 24 канал.
До слова Зеленський оголосив фінішну пряму в реформі децентралізації: що це означає
Нині ще триває дискусія між центральною владою і владою в регіонах щодо формування районів. Це стане етапом завершення основного процесу реформи децентралізації.
Нині вже існує проєкт формування нових районів в усіх областях України. Ознайомитися з цим проєктом можна на сайті децентралізації.
Ця реформа дасть поштовх для територіального та адміністративного розвитку громад. Ця реформа буде завершена цього року восени шляхом проведення місцевих виборів,
– резюмував Денис Шмигаль.
Реформа децентралізації в Україні: коротко
Ця реформа стартувала у 2014 році невдовзі після Революції Гідності. Спершу її головним ідеологом був п'ятий президент Петро Порошенко, а згодом й прем'єр Володимир Гройсман. Після зміни влади реформу успішно продовжила команда Володимира Зеленського.
Суть реформи передбачає створення на усій території країни окремих територіальних громад – об'єднання найближчих міст, маленьких містечок, селищ та сіл. Разом з об'єднанням громадам надається й частина грошей, які раніше йшли податками у державний бюджет.
Ключовою метою реформи є те, щоб люди отримали гроші на місцях і самотужки могли вирішувати, куди їх вкладати й що будувати у своєму населеному пункті передусім.
Сам процес формування ОТГ триває вже 6 років. З 2014 року громади могли добровільно об'єднуватися, отримуючи преференції з держбюджету. Він має завершитися після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, коли українці обиратимуть не мерів та сільських голів, а очільників ОТГ.
Карта формування ОТГ в Україні / фото з сайту децентралізації