Про можливість перенесення місцевих виборів Леонід Кравчук розповів в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону, повідомляє 24 канал.

До теми Місцеві вибори в Україні "не можна нічим зупинити, крім надзвичайного стану", – Корнієнко

За його словами, вибори на окупованих територіях одночасно з голосуванням на всій території України наразі провести неможливо.

Враховуючи особливості, ми вже не зможемо до 25 жовтня підготуватись,
– сказав Кравчук.

Раніше глава української делегації в ТКГ відправив листа до Верховної Ради щодо проведення місцевих виборів на Донбасі. У листі Кравчук просить уточнити, чи відповідає постанова парламенту про проведення місцевих виборів мінським угодами.

Що цьому передувало

  • Верховна Рада схвалила постанову, що місцеві вибори в Україні пройдуть 25 жовтня. Згодом цю дату голосування призначила й ЦВК.
  • Місцеві вибори 2020 не відбудуться на території 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області та 8 громад Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області.
  • Також комісія наголосила, що вибори неможливо провести на частині виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади у Луганській області.

За яких умов можливі вибори на окупованому Донбасі

  • Місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей можливі тільки після всеосяжної деескалації.
  • Їм передувати має виведення іноземних військових підрозділів та техніки і роззброєння бойовиків.
  • Тимчасово окуповані території мають перейти під контроль уряду України. Вибори можуть відбутися виключно за законодавством України.