Зразок нового бюлетеня, за яким українці голосуватимуть вже 25 жовтня, опублікував у своєму телеграм-каналі нардеп Олександр Качура.

До теми Вибори онлайн 2020: коли українцям дозволять голосувати у смартфоні

Заступник голови профільного комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура також повідомив, що комітет затвердив зміни до виборчого кодексу.

Яким буде новий бюлетень

Тепер в бюлетені на місцевих виборах необхідно вказати не тільки партію, якій громадянин симпатизує, але й поруч в трафарет внести номер того чи іншого кандидата від цієї політсили. Таким чином очікується, що в місцевих радах виявляться політики з найбільш високим рівнем довіри.


Зразок бюлетеня для місцевих виборів 2020 / Зображення з телеграм-каналу Олександра Качури

Що відомо про новий Виборчий кодекс

  • Проєкт Виборчого кодексу (№3112-1) ухвалений у першому читанні ще 7 листопада 2017 року.
  • Цим документом, пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування – так звані "відкриті" списки кандидатів.
  • З 6 червня Рада розглядала правки до Виборчого кодексу, яких налічувалось 4568. У другому читанні Рада попереднього скликання його схвалила в липні 2019 року.
  • Володимир Зеленський 14 вересня наклав вето на законопроєкт щодо змін до Виборчого кодексу і направив свої правки.
  • 19 грудня Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс у цілому з урахуванням пропозицій президента Володимира Зеленського, які передбачають "відкриті" регіональні списки кандидатів у народні депутати від партій.