Голова КВУ Олексій Кошель додав, що левова частка витрат буде спрямована на захист членів дільничних виборчих комісій. Про це повідомили на сайті Комітету виборців.

Важливо Філімонов та кандидати "ноунейм": хто з "слуг народу" має шанси стати мером

За підрахунками експертів КВУ, для захисту членів виборчих комісій під час проведення їх засідань і роботи в дні голосувань необхідно закупити не менше 13 мільйонів захисних масок. Крім цього, необхідно закупити:

  • дезінфікуючі засоби,
  • прилади для вимірювання температури,
  • передбачити заробітну плату для тих, хто буде вимірювати температуру на вході для виборчих дільниць,
  • виготовити інформаційні матеріали.

Зараз важливо зосередитися на захисті виборців і найбільш уразливої ​​групи – приблизно 500 тисяч членів виборчих комісій, які можуть працювати у закритих приміщеннях понад добу. Приклади організації виборів у Південній Кореї, Австралії та Польщі показують, що в умовах ретельної підготовки можна організувати виборчий процес і день голосування без істотних ризиків для виборців і членів комісій,
– зазначив Кошель.

Експерти КВУ розробили аналітичний звіт про проведення виборів в умовах пандемії у світі й рекомендації для місцевих виборів в Україні.

Цікаво Учнів можуть відправити на додаткові канікули через місцеві вибори

Місцеві вибори в Україні: головне

  • 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня.
  • Голова КВУ вважає, що майбутні місцеві вибори стануть "найбільш заполітизованими" в українській історії.
  • Місцеві вибори 25 жовтня відбуватимуться за новим виборчим законодавством – Виборчим кодексом України, який набув чинності з 1 січня 2020 року, тому вони матимуть цілу низку важливих особливостей.