Олігарх Ігор Коломойський і лідер "За майбутнє" Ігор ПалицяЩо собою насправді представляє партія "За майбутнє", яка її ідеологія, програма і хто лідери – читайте у матеріалі сайту 24 каналу.
Важливо! Ігор Палиця: Верховна Рада повинна звільнитися від впливу Офісу Президента
Історія створення партії
Попередниця "За майбутнє" – партія під назвою "Україна майбутнього" – була зареєстрована 18 липня 2008 року. Тоді ж у всіх областях України почали утворюватися партійні осередки організації.
У жовтні-2019 парламентську фракцію "Україна майбутнього" перейменували на "За майбутнє", а згодом оголосили про створення однойменної партії.
Весною 2020 року партія отримала внесок за перший квартал року від компанії, пов’язаної з групою "Приват" Ігоря Коломойського. На цьому зв’язок партії з українським олігархом не припинився. Вже за кілька місяців новим головою політсили став Ігор Палиця – близький друг і соратник Коломойського, який не один рік очолював контрольовані олігархом підприємства та вів з ним спільний бізнес у сфері енергетики.
Перший установчий з’їзд партії відбувся через рік після інавгурації Володимира Зеленського – 20 травня 2020 року.
Ми рік чекали змін на краще – на поліпшення життя людей, на покращення бізнес-клімату, на наведення ладу в правоохоронній системі. Але минув рік, а змін на краще ми не побачили. Як депутати-мажоритарники ми несемо відповідальність перед своїми виборцями, знаємо їхні проблеми й захищаємо. Тому йтимемо на місцеві вибори й будемо працювати над змінами для всієї країни, – заявив на з’їзді Ігор Палиця.
Лідери партії часто виступають на проросійських каналах. Також активну медійну підтримку їм надає телеканал Коломойського "1+1". Хоча самі члени партії заперечують будь-який зв’язок з олігархом.
Олігарх Ігор Коломойський і лідер "За майбутнє" Ігор Палиця
Лідери партії
Головою партії є народний депутат України, колишній голова Одеської та Волинської ОДА Ігор Палиця.
Щодо депутатської групи "За майбутнє" – співголовами призначено нардепа-мажоритарника, очільника УКРОПу Тараса Батенка й мажоритарника з Хмельниччини, ексголову партії "Відродження" Віктора Бондаря.
Ідеологія, цінності та напрямки діяльності
Партія "Україна Майбутнього", на основі якої засновано “За майбутнє”, зазначала, що веде діяльність на вченні українського гуманіста-філософа Григорія Сковороди. Відповідними були й цінності політсили: совість, солідарність, майбутнє, сьогодення, власність, історична спадщина.
Сучасна версія партії виступає за державний економічний прагматизм. Лідер партії Ігор Палиця каже, що питання курсу викликало довготривалі роздуми та суперечки, втім, зрештою було прийнято рішення, що "партія після перемоги буде захищати кожного українця, який в цій країні хоче займатись бізнесом – починаючи від малого підприємця, закінчуючи середніми підприємцями та великими підприємствами. Тільки прагматизм зі сторони держави, захищаючи цих людей, захищаючи їх бізнес, може створити робочі місця і дати поштовх розвитку".
Як зазначають лідери місцевих осередків, “За майбутнє” – це ініціатива представників місцевих громад, які мають успішний досвід управління. Звідси й ідеологія партії – розбудова країни від громад до центру, а не навпаки.
Серед іншого, очільник партії Ігор Палиця прагне завершити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, критикує діяльність Джорджа Сороса та проєктів, які фінансуються його фондом в Україні, а також виступає за дискусію з урядом.
З'їзд партії "За майбутнє" / Фото пресслужби
До теми "За майбутнє" заявляє про повернення політичних репресій часів Януковича
Завдання партії
На установчому з’їзді лідер партії перерахував основні, на його думку, проблеми України та окреслив основні завдання, які ставить перед собою "За майбутнє":
- Економічний прагматизм і зниження податків для економіки України.
- Конкурентоспроможність для світової економіки.
- Припинення відтоку кадрів з України та повернення українців додому.
- Додаткове фінансування шкіл та налагодження системи освіти в умовах карантину.
- Припинення базування зовнішньої політики на базі Мінських угод, які "були підписані кулуарно і не в користь України".
- Проведення загальноукраїнського референдуму щодо питання Донбасу.
- Фінансування медицини, припинення зачистки державної медицини «під міжнародні медичні корпорації» та підтримка медичної освіти.
- Створення українського творчого культурного простору.
Місцеві вибори 2020: екзитполи
25 жовтня на місцевих виборах партія "За майбутнє", згідно екзитполів, показує досить посередні результати.
В "майбутнє" прямують лише потужні локомотиви – такі як одіозний мер Черкас Анатолій Бондаренко (той самий, що у відеороликах сварився з Володимиром Зеленським) і мер Кременчука Віталій Малецький (креатура Ігоря Коломойського). Бондаренко, за даними екзитполів, набрав близько 32%, а Малецький – взагалі 57%. Але ці локомотиви навіть на регіональному рівні не змогли потягнути партійні вагони – на виборах до Черкаської міськради "За майбутнє" набирає лише 13%, а в Кременчуцьку міськраду партія взагалі не проходить.
Інші мерські проекти "За майбутнє" повністю провалені. У Києві – Сергій Гусовський набрав 0,6%, у Харкові – Ірина Денисова (0,5%), в Одесі – Сергій Калинчук (3%), у Запоріжжі – Олеся Крамаренко (2,7%).
З інших результатів "За майбутнє" варто відзначити хіба що друге місце на виборах до Івано-Франківської облради (17%).