Голова Комітету виборців України Олексій Кошель розповів, що через таку ситуацію може відбутись зрив голосування по домівках. Про це він сказав в ефірі 24 каналу.

Цікаво Другий тур виборів в Україні пропонують відкласти: чи можливо це

Кошель зазначив, що з багатьох регіонів України Комітет виборців отримує сигнали, що члени комісії відмовляються за будь-яких обставин приходити для голосування у будинок, де можуть бути хворі на коронавірус або люди, які перебувають на обсервації.

Цю проблему я вбачаю серйозною, адже може бути зрив голосування зі скриньками по багатьох дільницях,
– запевнив голова КВУ.

Кого варто звинувачувати у цій ситуації

Він висловив думку, що членів комісії не можна осуджувати за відмову, а варто зрозуміти, адже ніхто не хоче ризикувати власним здоров'ям та життям.

Водночас Кошель запевнив, що винним у цій ситуації є саме Кабінет Міністрів України, адже вони повинні були профінансувати з коронавірусного фонду, виділити кошти для забезпечення людей всіма необхідними засобами захисту.

Йшлося про 150 – 200 мільйонів гривень – це не велика сума. Це згідно з підрахунками нашої організації, адже Кабмін навіть не рахував,
– зауважив Кошель.

Натомість зараз жодна дільниця в Україні не є готовою до дня виборів. Там немає антисептиків та приладів температурного скринінгу – детальніше про це читайте тут.


Як безпечно проголосувати в умовах пандемії / Інфографіка 24 каналу