Таку думку в ефірі 24 каналу висловив експерт з політики Олександр Солонтай. За його словами, партія "Слуга народу" стала жертвою тренду, який задали задовго до приходу до влади Зеленського.

Читайте також Це не провал, – у "Слузі народу" відреагували на результати екзитполів

Експерт зазначив, що на місцевих виборах надалі перемагає все менше представників президента, у кожного з них – менше своїх представників на місцях. Однак це не лише тренд, в який потрапив Зеленський, це і його слабка кадрова політика, яка пов'язана з місцевим самоврядуванням, розповів Солонтай.

Зокрема він навів 2 фактори того, через що представники партії розконцентрували свої зусилля і не змогли якісно забезпечити виборчу кампанію, а саме:

  • партизацію додаткової кількості рад;
  • збільшення кількості бюлетенів.

Чому українці віддали перевагу чинним мерам

За словами експерта, українці вирішили голосувати на місцевих виборах за вже відомих їм депутатів через те, що це так званий загальний тренд в Україні.

Більшість виборців вирішили обирати перевірених кандидатів, не зважаючи на певне невдоволення. Виборці розуміють, хто ці люди, і знають, яка їхня роль на місцевому рівні,
– зазначив Солонтай.

Чому явка виборців була низькою

Експерт з політики зауважив, що саме коронавірус безпосередньо вплинув на явку виборців. Більшість людей приходили на виборчі дільниці і зустрічалися з чергами, сказав він. Тобто окрім переляку коронавірусом, на людей вплинув фактор черг, які цей вірус спричинив.