Про це заявила голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" і координаторка її політичних програм Ольга Айвазовська, передає "Інтерфакс".

До теми Дочасна агітація на виборах: які партії стартували раніше дозволеного

Кодекси – і Виборчий, і Кримінальний – стали більш точними, враховуючи саме українські практики. Тобто там навіть виписано, що продукти харчування, чого раніше не було, тютюнові та алкогольні вироби будуть трактуватися як підкуп
– сказала Айвазовська.

Вона закликала виборців не брати подарунки від кандидатів, оскільки вони також будуть нести відповідальність за їх отримання: "У кодексі написано, що, по суті, немає логічною зв'язку між тим, що ви взяли що-небудь: подарунок, гроші від кандидата, – і проголосували чи ні".

Тобто, за словами координаторки ОПОРИ, важливий сам факт прийняття чогось подарованого від кандидата. І при тому неважливо, яким буде фактичний вибір під час голосування.

Якщо момент прийняття пропозиції буде задокументовано, то виборець буде нести відповідальність.

Наприклад, для виборця це 2 роки обмеження волі або 2 роки ув'язнення. Напевно, не варті ті 100-200 гривень або продуктовий набір будь-яких обмежень свободи або високих штрафів,
– підсумувала Айвазовська.

Чим особливі вибори у 2020 році

  • Це чергові та перші місцеві вибори, які організують та проведуть за новою виборчою системою.
  • На них традиційно обиратимуть голів та депутатів рад більшості населених пунктів України, а також членів обласних рад.
  • Участь зможуть узяти лише ті населені пункти, які сформували органи місцевого самоврядування за реформою децентралізації.