Дата вже близько, але багато виборців ще не визначилися, за кого голосувати, або навіть не знають, які кандидати в депутати і партії представлені в їхньому регіоні.

Зверніть увагу! Місцеві вибори: ЦВК визначила, як правильно рахувати голоси

Щоб допомогти українцям розібратися, хто є хто, громадська організація "Центр спільних дій" розробила спеціальний інструмент "Вибори 2020: за кого голосувати?".

Аби ми зробили свій вибір раціонально, варто ознайомитися з планами своїх кандидатів та партій не з блакитних екранів чи постів у соцмережах, а з офіційних документів – програм, – зазначається в анонсі "Центру спільних дій". – Всі програми опубліковані на сайті ЦВК. Утім, ми спростили "домашню роботу" виборців та проаналізували позиції топ-5 найпопулярніших партій та топ-3 кандидатів у мери в найбільших містах України – обласних центрах. У нашому інструменті позиції кандидатів – без "води" та емоційних викрутасів, структуровані за найважливішими сферами, за які відповідає влада на місцях.

Фахівці "Центру спільних дій" також пояснили, чому важливо ознайомитися з позиціями кандидатів. Бо завдяки реформі децентралізації місцева влада отримала чимало повноважень, аби робити щоденне життя у громаді комфортним. А разом з обов’язками у місцевих управлінців тепер ще й чималі гроші для того, щоб реалізовувати задумані плани.

Податки, які ми платимо, йдуть не лише до державного бюджету, але і напряму до місцевого, – пояснюють розробники інструменту. – І тепер бюджети громад становлять мільйони чи навіть мільярди гривень. Класно? Тому й до вибору тих, хто буде управляти громадою наступні 5 років, потрібно ставитися ще більш зважено та свідомо. Читай, порівнюй та обирай відповідально!

Що таке Центр спільних дій?

Громадська організація, яка працює в інтересах громадян України та є незалежною, політично нейтральною та незаангажованою в усіх аспектах своєї діяльності. Займається аналізом державної й місцевих політик, моніторить ініціативи й рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в Україні та змінюють життя людей.