Заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Руслан Дударець зазначив, що розпочато вже 219 кримінальних проваджень. З них – 112 безпосередньо пов'язані з виборчим процесом, 107 – опосередковано. Про це повідомили на сайті Національної поліції України.

Актуально ЦВК запустила чат-бот в Telegram та Facebook, який інформує про місцеві вибори

За його словами, ця виборча кампанія не стала винятком щодо перешкоджання виборчому праву громадян. Насамперед це стосується підкупу виборців та перешкоджанню виборчому законодавству.

"За цими фактами розпочато 47 і 38 кримінальних проваджень відповідно. Це становить 80% від загальної реєстрації за порушення виборчих прав громадян", – сказав Дударець.

Де найбільше зареєстровано кримінальних проваджень

  • У Київській області – 7.
  • В Одеській – 6.
  • У Донецькій та Полтавській – по 4.

Реєстрація двійників мера Умані

"Найбільш кричущий факт – реєстрація двійників мера міста Умані", – зазначив Руслан Дударець. Наразі за цими фактами відкрито 2 кримінальні провадження та триває досудове розслідування.

Загалом поліція притягнула до відповідальності 14 осіб, яким оголошені підозри у 8 кримінальних провадженнях.

Ми вже повідомили про підозру кандидату мера міста Світловодськ та його поплічнику. Вони, з метою перешкодити конкурентам, підшукали особу-двійника, який зареєструвався на вибори. Він надалі знявся і почав співпрацювати зі слідством,
– ствердив заступник начальника ГСУ Нацполіції.

Також Руслан Дударець додав, що до поліції надходять заяви кандидатів щодо здійснення на них:

  • тиску;
  • залякування;
  • погроз з метою зняття їхньої кандидатури з виборів.

На цей момент триває досудове розслідування у 20 кримінальних провадженнях за фактом внесення неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців

Поліція відкрила 11 проваджень за фактами реєстрації кандидатів-двійників: дивіться відео