Наразі невідомо, в які саме місцеві ради вони балотуватимуться. Відповідну інформацію повідомили на партійному з'їзді "Європейської солідарності", передає 24 канал.

Важливо Рейтинги кандидатів у мери Києва: хто може очолити столицю

Сущенко під час виступу перед делегатами з'їзду зазначив, що буде балотуватися від "Європейської солідарності".

Після звільнення я вирішив зачекати, осмислити все й усвідомити деякі серйозні речі. Сьогодні я пишаюся, що завдяки вам я вижив і сьогодні тут, серед вас. Я поділяю цінності "Європейської солідарності",
– сказав колишній бранець.

Своєю чергою, лідер партії та п'ятий президент України Петро Порошенко також не розкрив таємниці, до міських та обласних рад балотуватимуться Сущенко та Балух.

Актуально Місцеві вибори 2020: у "Слузі народу" назвали прізвища кандидатів у мери міст

Що відомо про Романа Сущенка і Володимира Балуха?

Обидва чоловіки – це колишні бранці Кремля, яких звільнили 7 вересня 2019 року у рамках обміну полоненими "35 на 35".

У минулому Сущенко був журналістом. Його незаконно заарештували та утримували на території Росії з 30 вересня 2016 року. Агресор приписував йому "шпигунство на користь України".

Балух після анексії Криму у 2014 році відмовився від російського громадянства та завжди мав чітку та послідовну проукраїнську позицію. Після анексії півострова Балух на своєму будинку в селі Серебрянка вивісив український прапор та табличку "вулиця Героїв Небесної сотні". Окупаційна влада Криму звинуватила Балуха у зберіганні набоїв та вибухівки, які нібито виявили у нього під час одного з обшуків та заарештувала 8 грудня 2016 року.

Місцеві вибори в Україні: головне

  • 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня.
  • Голова КВУ вважає, що майбутні місцеві вибори стануть "найбільш заполітизованими" в українській історії.
  • Місцеві вибори 25 жовтня відбуватимуться за новим виборчим законодавством – Виборчим кодексом України, який набув чинності з 1 січня 2020 року, тому вони матимуть цілу низку важливих особливостей.