Що сталося на місцевих виборах та які курйози найбільше здивували українців – читайте у нашому матеріалі 24 каналу.

До теми! Як голосують на місцевих виборах відомі політики та діячі: фото та відео

Конфлікт з кавою в Ірпені

Один з кандидатів на виборчій дільниці в Ірпені облив кавою спостерігача. Сталося це після того, як спостерігач зробив зауваження про агітацію на дільниці.До розбірок долучився й інший кандидат у депутати в облраду. Суперечка переросла у бійку, а рознімати чоловіків довелося іншим виборцям.

Оголена активістка перед Зеленським

На Оболоні, де голосував Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою, з главу держави стався неприємний інцидент. Перед тим, як президент зайшов на дільницю, активістка Femen підняла спідницю, під якою її геніталії були обмазані зеленкою, а на поділі одягу було написано ZEXIST.

Проте, правоохоронці дівчину швидко забрали від президента. На питання журналістів, у чому полягає мета акції, вона відповіла: "Все написано на тілі".

Дивіться відео інциденту:

Сейф з бюлетенями розрізали болгаркою

У Верхньорогачицькому районі Херсонської області на дільниці члени виборчої комісії не змогли відкрити сейф з бюлетенями, повідомляє поліція області.

Тому працівники служби з надзвичайних ситуацій розрізали сейф і дістали бюлетені. Бюлетені таки не пошкодили, тож дільниця розпочала працювати в штатному режимі. Наразі всі виборчі дільниці в Херсонській області відкрилися і працюють в штатному режимі.


Сейф з бюлетенями розрізали болгаркою / Фото з поліції області

Оригінальні кабінки у Житомирі

У Житомирі зробили на одній з дільниць кабінку для голосування із двох драбин. Ще одна кабінка була у вигляді завіси з лялькового театру. Натомість на багатьох дільницях міста кабінки відсутні взагалі. У Житомирській ТВК пояснюють все так: виробник не встиг виготовити кабінки вчасно.

Тож, в місті оригінально підійшли до створення кабінок для голосування. Їх зробили їх з ганчірок, килимів та навіть на тренажерах. А все через те, що місцеві підрядники не забезпечили виборчі дільниці нормальними кабінками, тому члени комісії зробили їх з того, що було під рукою.

Оригінальні кабінки у Житомирі: фото від "Новинар"

Розірвав бюлетені, бо не зрозумів, як заповнити

У Житомирі на виборчій дільниці на майдані Визволення один з виборців розізлився і розірвав бюлетені, бо не знав, як їх заповнювати, передає ОПОРА.

Чоловік спочатку взяв бюлетені і пішов у кабінку голосувати, а через декілька хвилин вийшов і пішов до журналістів запитати, як правильно потрібно заповнювати бюлетень. Але вони йому не відповіли, тож виборець розсердився і демонстративно порвав бюлетені на очах у членів ДВК та пішов геть.

На Тернопільщині чоловік теж порвав бюлетені. Його обурило те, що він отримав лише 2 папірці. Ситуація трапилась у селі Онишківці Кременецького району. Річ у тім, що члени ДВК отримали неповний комплект документів та не перевірили це заздалегідь.

Фактично через помилки у бюлетенях виборці були позбавлені можливості реалізувати свій вибір.

Як чоловік порвав бюлетені на Тернопільщині: відео

Нелегальна виборча дільниця

На Сумщині у селі Соснівка Поповської об'єднаної територіальної громади у день виборів працювала незаконна дільнична комісія, яка організувала голосування до сільської ради громади. Чому? БО ця сільрада відмовляється входити до складу ОТГ, повідомили голова ГО "Опора" Ольга Айвазовська у фейсбуці.

Відомо, що діє ця дільниця під ідентичним номером, як і справжня ДВК – 590211. Бюлетені члени дільниці надрукували самостійно, а виборці приходять туди голосувати. Також на фейковій ділянці грає музика.

Цікаво, що на справжній ділянці дуже низька явка, адже вона розташована в глибині села і люди не знають, що туди насправді потрібно йти. Натомість нелегальна ділянка розташована в приміщенні приватної форми власності. Поліція вже почала опитувати людей. Айвазовська зазначила, що, за оцінками юристів, таке голосування порушує законодавство.

До слова, ще одну музичну дільницю помітили в Запорізькій області. Так, у селищі Кушугум Запорізького району на виборчій дільниці грала українська музика.

Динозаври кликали людей на вибори

У Херсоні люди, переодягнені у динозаврів, вийшли на вулиці, щоб закликати людей на вибори. Ймовірно, це була форма прихованої агітації. Адже раніше кандидат у мери Ігор Колихаєв перед виборами піарився на безкоштовному парку динозаврів.

Чоловік прийшов в протигазі

А у Харкові на виборчу дільницю один старший чоловік прийшов у протигазі та рукавичках. Ймовірно, все через те, що чоловік боявся заразитися на коронавірус. Додамо, що всі члени партій під час виборів перебувають у масках.


Чоловік у протигазі / Фото 24 каналу

Розмальовані бюлетені та анкети з опитування Зеленського

Традиційно деякі виборці прийшли на дільниці, щоб зіпсувати свій бюлетень. Креативили вони й з анкетами всеукраїнського опитування Зеленського. Що писали та малювали виборці на бюлетенях і анкетах цього разу – далі.

Увага, присутні нецензурні слова та зображення, 18+

Каструля з бюлетенями у Дніпрі

Дуже незвичайний спосіб зберігання бюлетенів помітили в Дніпрі. Там члени ДВК зберігали бюлетені у каструльці. Голова комісії пояснила цей креатив тим, що сейф занадто малий для такої кількості бюлетенів. Фотографія каструлі-сейфа вже розлетілася мережею.


Каструля з бюлетенями / Фото "Суспільне"

Дивіться відео сюжету 24 каналу про те, як проходили вибори у регіонах:

Курйозни на місцевих виборах 2020: дивіться відео 24 каналу


Як обирають кандидатів в депутати та голів міських, сільських і селищних рад / Інфографіка 24 каналу