Денис Шмигаль

Першим на виборчу дільницю у рідному місті завітав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише 24 канал.

Дивіться також Як відбуваються місцеві вибори в Україні: станом на ... годину

Прем'єр-міністр України вже з самого ранку проголосував на місцевих виборах за місцем реєстрації у Львові. Шмигаль голосував на дільниці у Львівському професійному коледжі спорту.

Додамо, що Шмигаль на виборчу дільницю прийшов разом з дружиною та старшою донькою.


Денис Шмигаль на місцевих виборах у Львові / Фото 24 каналу

Денис Шмигаль також прокоментував всеукраїнське опитування, яке проводять волонтери за ініціюванням Володимира Зеленського, на виході з виборчих дільниць. Він вважає його репрезентативним: "Президент хоче почути людей: це один з елементів спілкування президента з людьми", – сказав він журналістам.

Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський вже віддав власний голос на місцевих виборах у Києві. Проголосувати з ним прийшла і його дружина – Олена Зеленська.

Також президент взяв участь у всеукраїнському опитуванні та поспілкувався з журналістами. Так, один із представників ЗМІ запитав президента про зміну його іміджу, на що той відповів: "Я той, хто я є. Я – Володимир Зеленський і саме таким народився, таким я став. І саме за таку людину голосували люди. Щодо рейтингів – ми побачимо всі цифри.

Після цього почалася словесна перепалка, в яку вступила і прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. Президента почали перебивати і вигукувати ще якісь питання.

Дивіться відео, як голосує Володимир Зеленський:

Петро Порошенко

Попередній президент України теж проголосував на місцевих виборах у Києві. Він прийшов виконати громадянський обов'язок на виборчу дільницю разом зі своєю дружиною – Мариною Порошенко. Також він поспілкувався з журналістами та пояснив власний вибір.

Андрій Садовий

Мер Львова Андрій Садовий прийшов голосувати разом зі своєю дружиною Катериною. Проте, політик не зміг проголосувати оскільки забув свій український паспорт. Він намагався проголосувати за закордонним паспортом, але йому це не дозволили зробити члени дільниці. Тож, Андрій Іванович зізнався, що піде додому шукати паспорт громадянина України.

Ближче до вечора Садовий повернувся на дільницю зі своїм паспортом, проголосував та розповів, що з пошуками документа йому допомогла теща.

Окрім того, мер Львова наголосив на тому, що у Винниках Львівської області уважні громадяни виявили, що чужі люди, які присутні у списках виборців, значаться як мешканці їхніх квартир. Цими інцидентами вже займається поліція.

Дивіться відео, як голосував Андрій Садовий у Львові:

Дмитро Разумков

Голова парламенту Дмитро Разумков теж проголосував на виборах на дільниці № 800982, що знаходиться на вулиці Тургенєвській, 71 у Києві. Проте він не зміг взяти участь в ініційованому президентом опитуванні. А все через те, що на виборчій дільниці не з'явилися волонтери.

"Ні, я не відповідав на п’ять питань (президента – 24 канал). Як би я відповів? Думаю, це ж теоретично закрите опитування, але буде практика – будемо про це розмовляти", – зазначив Разумков. Він додав, що й не шукатиме сьогодні волонтерів, бо йому "є чим зайнятись".


Дмитро Разумков на місцевих виборах / Фото Укрінформ

Віталій Кличко

Натомість мер Києва Віталій Кличко нещодавно захворів на коронавірус. Тож, він заявив, що не голосуватиме на місцевих виборах 25 жовтня.

"Сьогодні вперше за багато років я не голосую на виборах. Лікуюся вдома, на самоізоляції. Вірус вразив буквально в останній день перед виборами. Працюю дистанційно і контролюю роботу міських служб", – написав Кличко у фейсбуці.

Також мер Києва нагадав, щоб, йдучи на виборчу дільницю, українці не забували про правила безпеки: надягнути маску, взяти антисептик, ручку та дотримувалися соціальної дистанції на дільниці.

Митрополит Епіфаній

Митрополит Православної церкви України Епіфаній також скористався своїм правом громадянина нашої держави та проголосував на місцевих виборах. Він також згадав про мешканців окупованого Криму та Донбасу.

"Дякуймо Господу і нашим захисникам Батьківщини, що ми можемо безперешкодно, вільно та з надією у серці робити свій вибір. Такої можливості не мали мільйони українців, які століттями виборювали незалежність для нашої держави. Позбавлені права вільного голосу і наші співвітчизники на окупованих територіях Криму і Донбасу. Тож цінуючи те, що маємо, робімо свій вибір з любов’ю до України", – додав митрополит.

Епіфаній наголосив, що він за божественною літургією помолиться разом з духовенством за український народ та нашу державу.

Сергій Притула

Кандидат на посаду мера Києва Сергій Притула також вже проголосував на одній з виборчих дільниць столиці. Зробив він це разом зі своєю дружиною. Одразу після голосування Притула поспілкувався із журналістами. Зокрема, він заявив, що очікує взяти участь у другому турі виборів та звернувся до Віталія Кличка.

Як голосував Сергій Притула – дивіться у відео 24 каналу


Як обирають кандидатів в депутати та голів міських, сільських і селищних рад / Інфографіка 24 каналу