Імунологи прогнозували, що після виборів кількість хворих на COVID-19 може суттєво збільшитися. Однак насправді все залежить лише від відповідальності українців, повідомляє 24 канал.

Цікаво Як голосуватимуть на місцевих виборах люди з COVID-19: пояснення МОЗ

Голосування в умовах пандемії

За можливості члени виборчих комісій мають організувати окремо вхід і вихід. Перед дверима українцям повинні виміряти температуру. Щоправда, від скринінгу можна відмовитися. Біля столу для реєстрації одночасно може перебувати не більше ніж 3 людини. Також українці не зобов'язані давати паспорт в руки членам комісії.

Водночас варто зауважити, що виборці з підозрою на коронавірус і хворі стоятимуть у загальній черзі, адже їм не заборонено приходити на дільницю. Утім для них обладнають ізольовані кабінки, які стоятимуть на відстані від інших.

Також люди, які перебувають на самоізоляції чи хворіють – можуть викликати спеціальну бригаду і проголосувати вдома. Для цього потрібно було подати на дільницю заяву із медичною довідкою.

Як не підхопити COVID-19 на виборчих дільницях

  • Тримати дистанцію в 1,5 метра як на вулиці, так і в приміщенні.
  • На дільницю потрібно заходити в масці і рукавичках.
  • Варто взяти з собою власну ручку, щоб проголосувати.
  • Дітей краще залишити вдома.
  • Обирати правильний час: той, коли найменший потік людей, до прикладу, після обіду.
  • Після виходу з дільниці – скористатися антисептиком.

Всі ці правила носять лише рекомендаційний характер і не прописані у Виборчому кодексі. Однак особливо вони стосуються людей з групи ризику, для яких COVID-19 є життєво небезпечним.


Безпечне голосування на виборах / Інфографіка 24 каналу

Як не підхопити коронавірус на виборах: поради у відео