Вибори у 2020 році будуть особливо складними, заявив на нараді в ситуаційному центрі при РНБО секретар ради Олексій Данілов.

Читайте також Місцеві вибори в Україні "не можна нічим зупинити, крім надзвичайного стану", – Корнієнко

У нараді взяли участь голова СБУ Іван Баканов, голова ЦВК Олег Діденко, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко та представники інших відомств.

Данілов наголосив, що місцеві вибори будуть одними з найскладніших за останній час, оскільки пройдуть в умовах зростаючої епідемічної загрози.

Показники, які ми отримуємо згідно з аналізом програмно-апаратного комплексу "СОТА", дають нам розуміння того, що ми не можемо допустити вихід з-під контролю епідеміологічної ситуації під час виборів,
– зазначив Данілов.

Секретар РНБО також додав, що для недопущення маніпуляцій на виборчих дільницях вже з 5 вересня МВС моніторитиме порушення.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що погіршення ситуації з коронавірусом може вплинути на проведення місцевих виборів.

До теми Чи можуть перенести місцеві вибори через карантин: відповідь експертів

Місцеві вибори у 2020 році: основне

  • Заплановані на 25 жовтня 2020 року. У цей день громадяни України обиратимуть голів та депутатів рад більшості населених пунктів України, а також членів обласних рад.
  • Участь зможуть взяти не усі населені пункти, а лише ті, які сформували органи місцевого самоврядування.
  • Місцеві вибори пройдуть за новим принципом. Виборці голосуватимуть за кандидата за відкритим списком. Нардепи від "Слуги народу" вже продемонстрували зразок нового бюлетеня.