Про вибори в ОРДЛО

Таку думку нардеп та заступник голови комітету з питань організації державної влади висловив у коментарі "Радіо Свобода".

Важливо День Незалежності на Донбасі: скільки порушень нарахували в ОБСЄ

Качура зауважив, що у комітеті немає одностайності щодо питання внесення змін у постанову про призначення місцевих виборів цього року.

Я бачив необхідність змін ще до того, як у ТКГ наш опонент заявив про те, що вони хочуть, щоб по всій території вибори пройшли. На мою думку, ми повинні провести вибори до Донецької та Луганської обласних рад на підконтрольній Києву території,
– зауважив Качура.

Також нардеп додав, що потрібно зробити текст більш "сухим". На його думку, Україна повинна посилатися на наше законодавство, укази президента і зробити текст таким "сухим", щоб не було до чого прискіпуватися.

Актуально Лист Кравчука до Ради щодо місцевих виборів на Донбасі: реакція Разумкова та Арахамії

Вибори на окупованих територіях: що відомо

  • Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук розповів, що на останньому засіданні групи 19 серпня Росія поставила ультиматум про зміну Верховною Радою постанови про місцеві вибори в Україні 2020 року, щоб вибори проводилися також на території ОРДЛО.
  • Кравчук звернувся до голови Ради Разумкова. Він попросив спікера розглянути, чи відповідає постанова парламенту про призначення місцевих виборів закону про особливий статус Донбасу та мінським угодам. Власне вона порушує "Мінськ" на переконання представників окупованого Донбасу.
  • 25 серпня парламентський комітет з питань державної влади ухвалив рішення про розгляд звернення Кравчука у закритому режимі. Захід заплановано на 26 серпня.
  • Президент Володимир Зеленський наголошував, що проведення виборів в ОРДЛО можливе лише після виведення російських збройних формувань з Донбасу та передачі кордону під український контроль.