Ексголова Слов'янська Неля Штепа відома своєю любов'ю до "Сім’ї" Януковича, а також скандальними вчинками та висловлюваннями. Штепа була в Партії регіонів. У 2019 році балотувалась в народні депутати від "Опозиційної платформи – За життя". Сайт 24 каналу знайомить з біографією одіозної політикині.

Читайте також Штепа не пройшла у другий тур виборів: хто може стати мером у Слов'янську – дані екзитполу

Біографія Нелі Штепи

Неля Штепа народилась 13 вересня 1962 року у місті Слов’янськ, Донецька область, у родині вчителів. У сім'ї була старшою з трьох дітей. Мати, Валентина – вчителька математики, а батько, Ігор – вчитель математики та фізики. На початку своєї кар'єри Неля Штепа пішла слідами батьків.

Освіта

У 1979 після школи вступила до Слов'янського державного педагогічного інституту на факультет підготовки учителів математики та фізики.

Неля Штепа
Неля Штепа – біографія / Фото ukrlife.net

До теми Україна виплатила колишній міській голові Слов'янська Штепі компенсацію: що відомо

Кар’єра

  • З 1984 року Неля Штепа почала викладати математику та фізику у Покровській середній школі імені Носакова Артемівського.
  • З 1985 по 1987 – обіймала адміністративні посади: завуч з навчальної роботи та директор школи. Членство в КПРС.
  • У 1987 році працювала завідувачем організаційного відділу в райкомі ВЛКСМ Артемівського району.
  • З 1989 року Неля Штепа стала другим секретарем Артемівського райкому комсомолу.
  • У 1990 році працювала начальником відділу збуту на взуттєвій фабриці.
  • У 1995 – стала директором з комерції цієї фабрики.
  • У 1999 – 2001 роках працювала директором з комерції на Артемівському машинобудівному заводі.
  • У 2003 році призначена директором ТОВ "Енергоальянс".
  • У травні 2006 року працювала на посаді комерційного директора в Державному підприємстві "Науково-дослідний інститут високих напруг".
  • З лютого по грудень 2007 року була радником віцепрем'єр-міністра в Секретаріаті Кабінету Міністрів України. Їй присвоєно 7-й ранг державного службовця.
  • З березня по жовтень 2009 року – працювала директором ТОВ "Доненергомаш".
  • У жовтні 2009 року стала головою наглядової ради регіонального благодійного фонду "Поспішайте робити добро".
  • З 31 жовтня 2010 року по 9 липня 2014 року – мер Слов'янська.
  • Кандидат у народні депутати від партії "Опозиційна платформа – За життя" на парламентських виборах 2019 року, № 74 у списку.

Штепа та довоєнні роки

Неля Штепа відома своїми скандальними висловлюваннями та "нелюбов'ю" до преси. Вона була обрана мером Слов'янська у 2010-му. Тоді за неї проголосувало 60% виборців.

Читайте також: Знайшов заміну Раміні: Козловський подарував величезний букет скандальній Штепі – фото

Згадаймо найяскравіші моменти:

На одному із засідань Неля Штепа обізвала журналістку під час виступу нецензурним словом. Пізніше, виправдовуючись, вона говорила, що кликала тоді електрика "Саню".

Неля Штепа обізвала журналістку – дивіться відео:

Під час наради назвала журналістів газет і телебачення – "працівниками древньої професії …". Після цього Національна спілка журналістів України занесла Нелю Штепу до списку "ворогів преси".

Штепа та "нелюбов" до журналістів – відео:

Штепа та війна

У розпал Євромайдану в грудні 2013 року Неля Штепа підтримувала й агітувала за антимайданівців.

Неля Штепа
Неля Штепа активно агітувала за антимайданівців / Фото скріншот YouTube

12 квітня 2014 року, коли у місто зайшли бойовики та російські військові, Штепа, не приховуючи, раділа цьому. Вона переконувала всіх жителів міста, присутніх біля захопленого міськвідділу міліції, що це "наші, донецькі хлопці". Обласне управління СБУ відкрило кримінальне провадження проти Нелі Штепи за сепаратизм.

Неля Штепа сепаратизм
Штепу звинувачують в сепаратизмі / Фото ria.com.ua

Що відомо про справу Нелі Штепи? СБУ розпочала слідство проти неї у квітні 2014 року, арештували колишню голову Слов'янська у липні цього ж року.

На суді вона пояснювала, що закликала Путіна ввести війська до Слов'янська під примусом терористів. Своє інтерв'ю російським пропагандистським каналам назвала зробленим "під дулом автомата".

Нелю Штепу затримали 11 липня 2014 року. А 20 вересня 2017 року випустили із СІЗО під домашній арешт. За час розгляду справи Штепи змінили 5 районних судів і 11 складів суду. Підсудна винною себе не вважає. Розгляд справи постійно затягується, а Штепі не можуть обрати новий запобіжний захід протягом трьох років.

Неля Штепа виграла суд ЄСПЛ проти України

Європейський суд з прав людини визнав порушення з боку України у справі ексголови Слов’янська, яку звинувачували в сепаратизмі. ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити їй 3600 євро.

Ухвалене ЄСПЛ рішення Україна оскаржити не зможе.

Штепа виграла ЄСПЛ
Україна виплатила Штепі 3600 євро / Фото depo.ua

У суді Неля Штепа скаржилася на:

  • неналежне фізичне і психологічне поводження з нею під час тримання під вартою;
  • погані умови утримання;
  • відсутність доступу до необхідного медичного обслуговування під час утримання.

Неля Штепа стане депутатом міськради Слов'янська

На місцевих виборах 2020 Неля Штепа балотувалася на дві посади – мера Слов’янська і депутата Слов’янської ОТГ за списком своєї "Партії миру і розвитку" (там вона №1).

На мерських перегонах Штепа, за даними екзитполів, набирає близько 16%, а це лише третій результат – далеко попереду представник "Опозиційної платформи – За життя" Павло Придворов (32%) і кандидат від "Опозиційного блоку" Вадим Лях (30,78%).

Однак в депутати Штепа проходить – "Партії миру і розвитку" набирає 11,83%, посідає четверте місце і матиме велике представництво у міськраді.