Найголовніше завдання відомства – забезпечити неупереджений контроль за дотриманням законодавства всіма учасниками виборчого процесу. Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий під час наради, повідомили на сайті МВС України.

Актуально У Чернігові виборців підкуповують електролампочками: фото

За його словами, під час місцевих виборів буде залучено майже 140 тисяч правоохоронців.

"Передбачається залучення авіаційних підрозділів системи МВС для оперативного реагування на зміну обстановки", – зазначив Яровий.


Сили і засоби, залучені МВС упродовж виборів / Інфографіка МВС України

Захист правоохоронців

Оскільки виборчий процес відбувається в умовах пандемії COVID-19, особливу увагу приділяють засобам індивідуального захисту правоохоронців.

Ми залучатимемо резервні групи правоохоронців центрального апарату Нацполіції, курсантів ВНЗ та поліціянтів з обласних управлінь,
– додав Сергій Яровий.

Перший заступник міністра також сказав, що особовий склад повністю забезпечений засобами захисту. Але через особливості несення служби на сьогодні у системі МВС хворих на COVID-19 – 246 осіб за добу.

Залучення авіації

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров ствердив, що в регіонах створені оперативні резерви для реагування на виклики та загрози, які можуть відбутися в рамках проведення виборів.

"Ми плануємо залучати всі наявні сили та засоби авіації системи МВС – літаки та гелікоптери. Наявність гелікоптерів дозволить реагувати на протиправну діяльність у найвіддаленіших точках, де немає посадкових смуг", – зазначив Гончаров.


Готовність авіаційної техніки МВС / Інфографіка МВС України

Документування правопорушень

За словами голови Нацполіції Ігоря Клименка, для документування правопорушень, пов'язаних з виборами, планують залучити 1200 посилених слідчо-оперативних груп. "Від 12 жовтня до 1 листопада 2020 весь особовий склад поліції працюватиме в посиленому варіанті службової діяльності", – додав Клименко.

За місяць виборчої кампанії кількість складених адміністративних протоколів та розпочатих кримінальних проваджень вже перевищує в 12 та 18 разів відповідно аналогічні показники під час парламентських виборів.