Своє звернення український шоумен, громадський активіст і волонтер Сергій Притула опублікував у власному фейсбуці.

Цікаво Дочасна агітація на виборах: які партії стартували раніше дозволеного

Про це він розповів у контексті майбутніх місцевих виборів. Волонтер зазначив, що в українському суспільстві побудують дві думки, які напряму суперечать одна одній.

Перше – це те, що політика брудна справа, а порядним людям там нема що робити. Мовляв, політика їх зіпсує, вони стануть поганими й узагалі краще, щоб кожен займався тим, чим займається,
– підкреслив Сергій Притула.

Водночас є й друга думка про те, що буцімто немає сенсу йти на вибори, бо "обирати немає з кого". Активіст переконаний, що це дивний біг по колу й відсутність логіки – коли людям не подобається влада, бо вона "брудна й злочинна", але за інших людей вони не готові голосувати, адже "система їх зіпсує".

"Я зараз звертаюся до активної свідомої частини суспільства – волонтерів, активістів, екологів, зоозахисників, вчителів, лікарів, економістів, юристів, айтішників. Люди, йдіть на вибори!" – наголосив громадський активіст.

При цьому він зазначає, що активним людям варто йти на вибори не лише для того, щоб обирати когось, але й щоб їх самих обирали. Для цього він пропонує "штурмувати" партійні офіси тих політсил, які кожному до вподоби.

Особливо тих, хто відчуває зараз кадровий голод. Десь вам відмовлять, а десь – відірвуть з руками й ногами. Якщо вам якась партія відмовить, то голосно про це розкажіть. Тоді люди запитають у партії, чому вона відмовила адекватній людині,
– заявив Притула.

До слова Партійні списки та нові бюлетені: як Виборчий кодекс суперечить міжнародним рекомендаціям

Він наголосив, що партії передовсім повинні захищати інтереси громади, а не "партійних босів чи спонсорів". Активіст також запитав, чи через декілька років, коли нічого не зміниться, люди не жалітимуть, що в них був шанс щось змінити, але вони ним не скористалися.

"Тому йдіть і перемагайте. Навіть якщо ви не переможете – нема біди. Ви наберетеся досвіду до наступних виборів. Головне – ви покажете людям, що в них є альтернатива. Якщо ви любите своє місто чи село, то відкиньте всі сумніви", – резюмував волонтер.

Звернення Сергія Притули: дивіться відео

Місцеві вибори 2020: коротко

  • Вони відбудуться вже 25 жовтня 2020 року. Реєстрація кандидатів триватиме в період між 15 і 24 вересням. Далі до 29 вересня ЦВК схвалюватиме рішення про реєстрацію кандидатів.
  • На цих виборах буде обрано представників усієї місцевої влади – від об'єднаних територіальних громад і до районних і навіть обласних рад.