Докладніше про заяву Цебрія

Відповідні слова Цебрій висловив у відеозверненні, яке опублікував у фейсбуці. За його словами, на засіданні ТВК спільно та синхронно працюють політичні сили, які контролюють ексрегіонал Антон Яценко та "слуга народу" Андрій Дикун.

До теми Кандидати-клони знову атакують: Мін'юст хоче змінити виборчі бюлетені

Вони об'єдналися, так би мовити, в одну політичну силу – це "Слуги народу" та партія "За майбутнє", ухвалюють рішення,
– наголосив уманський міський голова.

За його словами, ще кілька днів тому вночі вони ухвалили рішення дати можливість повним тезкам Цебрія Олександра Володимировича балотуватися на посаду мера. Щоправда, прізвище, ім'я та по-батькові вони змінили лише тиждень тому.

"Але цього виявилося замало. Тому сьогодні вони позбавили мене можливості балотуватися на посаду міського голови, знаючи про вашу довіру та підтримку та розуміючи, що в чесному бою мене перемогти не зможуть", – підкреслив Цебрій.

Також чиновник наголосив, буде домагатися відновлення справедливості з допомогою юристів.

Цебрію заборонили балотуватися, хоча дозволили тезкам: відео заяви

Як такий крок пояснюють члени уманської ТВК

Голова комісії Тетяна Джим (представниця "Голосу") переконує, що у документах Цебрія, які той подав на реєстрацію, були певні невідповідності. Зокрема, у заяві про згоду балотуватися не було фрази: "Підприємств і корпоративних прав не має". Про це пише ОПОРА.

"Грунтуючись на цьому, у реєстрації чинному міському голові було відмовлено", – зауважила Джим.

Вона додала, що участі в засіданні не брала через лікарняний, тому, відповідно, за це рішення не голосувала. Окрім того, голова комісії заявила про тиск на себе з боку деяких членів комісії.

Водночас інший член Уманської міської ТВК Ігор Доманський зазначив, що комісія говорила не про неточності як такі, а про "намагання ввести виборців в оману", тому вони не тягнуть на виправлення.

Він додав, що було постанова про відмову в реєстрації ще не оприлюднили, а в роботі комісії оголосили перерву. І під час цієї перерви Цебрій вніс правки, як у заяву, так і у біографію. Тому в комісії не було жодних підстав відмовляти в реєстрації після перерви. Крім того, коли комісія розглядає та бачить певні неточності, то має дати кандидатові 3 доби на виправлення. О 15:30 26 вересня засідання ще не розпочалось, позаяк кількість присутніх членів ТВК була недостатньою для кворуму.

Зранку 26 вересня виникла вже інша підстава: нібито в Цебрія не було довіреності представляти партію. Але заступник комісії всім її показувала Довіреності дійсно не було на момент прийняття документів. І в довідці про прийняття комісією документів секретар поставила прочерк. Але її донесли згодом,
– каже Доманський.

Цікаво, що інший член комісії – Сергій Ковальський (Батьківщина) – під цим приводом звернувся в поліцію, мотивуючи виклик підозрою в підробці документів.

Радимо ознайомитися Місцеві вибори 2020: за якими правилами все відбуватиметься та що нового чекає на українців

Відео коментаря Доманського про ситуацію з Цебрієм

Що каже Виборчий кодекс

  • ТВК реєструє кандидатом на посаду голови у разі отримання чітко визначеного переліку документів.
  • З поміж них має бути заяви особи про згоду балотуватися кандидатом на посаду міського голови. Зокрема, в ній має бути зазначено про зобов’язання в разі обрання передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права. А у разі відсутності таких підприємств чи корпоративних прав – зазначити про їхню відсутність.
  • Водночас, помилки та неточності, виявлені в поданих на реєстрацію документах, якщо їх наявність не є перешкодою для розуміння змісту викладених відомостей, не є підставою для відмови в реєстрації кандидатів на посаду міського голови.
  • Рішення про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови повинно містити вичерпні підстави відмови.

Вибори міського голови Умані: основне про реєстрацію кандидатів

  • Всього Уманська міська територіальна виборча комісія зареєструвала 12 кандидатів на посаду міського голови.
  • Серед них і двоє самовисуванців тезок чинного міського голови – Цебрій Олександр Володимирович і Цебрій Олександр Васильович.
  • Трьом кандидатам, серед яких і чинний міський голова, було відмовлено.
  • Також в реєстрації відмовили Цімосі Ростиславу Руслановичу (партія "Команда Сергія Рудика. Час змін!") – на підставі неточностей в документах та претензій комісії до здійснення оплати застави.
  • Також через неповний пакет документів, а саме через відсутність відомостей про оплату застави, документів було відмовлено самовисуванцеві Володимирові Коваленку.