Звернення щодо питання реєстрації Цебрія надійшло від політичної партії "Пропозиція", яку він представляє, зазначили в Центральній виборчій комісії.

Важливо Скандал в Умані: чинному меру Цебрію не дали дозвіл на вибори, але зареєстрували його тезок

ЦВК вивчила матеріали скарги й пояснення Уманської територіальної виборчої дільниці. За підсумками розгляду, Центральна комісія не погодилася з позицією про бездіяльність тервиборчкому. Відтак у задоволенні скарги в цій частині відмовлено.

Водночас Центрвиборчком визначив, що дрібні неточності в заяві кандидата не перешкоджають розумінню загальної суті, а тому скасувала постанову про відмову в реєстрації.

Такі недоліки не можуть вважатися підставою для відмови в реєстрації кандидата на посаду міського голови,
– мовиться в рішенні ЦВК.

Коротко про скандал в Умані:

  • Територіальна виборча дільниця в Умані відмовила в реєстрації кандидатом чинному міському голові. Мовляв, цей подав заяву кандидата, допустивши грубих помилок.
  • Натомість Олександрій Цебрій заявив, що помилки були не грубими, а лише дрібними огріхами. Він звинуватив комісію в бездіяльності. Мовляв, вона могла повідомити йому, щоб виправити помилки, але навмисне цього не зробила в час, коли була можливість наново подати документи.
  • Знайшли в цій історії і конспірологічну версію. Вона стоссувалася протесту Цебрія під ОПУ. Тоді мер вимагав не впустити хасидів в Умань під час пандемії. Та в цій історії є бодай один недолік – влада тоді погодилася з позицією мера й заборонила іноземцям в'їзд в Україну.