Вільям Тейлор під час конференції YES у коментарі 24 каналу зазначив, що для того, щоб відбулися вибори на Донбасі потрібна безпека.

Читайте також: Пристайко пояснив свої слова про вибори на окупованому Донбасі

Поки Росія є на Донбасі, то неможливо забезпечити безпеку для кампаній та людей, які збираються голосувати,
– наголосив Тейлор.

Тимчасовий повірений у справах США в Україні сказав і про ЗМІ, які повинні мати можливість приїхати під час виборів. Вільям Тейлор нагадав про так званий "референдум" в анесованому Криму.

Ми вже бачили, як виглядає "безпека" під російською окупацією. Це було під прицілом зброї. Не так мають виглядати місцеві вибори на Донбасі,
– додав Тейлор.

Лише після того, як на Донбасі буде забезпечено безпеку, можна провести місцеві вибори. "Ми завжди підтримуємо вибори", – сказав представник США.

Володимир Зеленський заявляв, що місцеві вибори мають відбутися на окупованому Донбасі, адже це територія України. При цьому, вони мають проходити лише після виведення російських військ і за українським законодавством.

Важливо: Макрон і Меркель будуть вмовляти Зеленського поступитися Путіну, – Кучма

Що вже казали у Зеленського про місцеві вибори?Згідно з Конституцією України, вони відбуваються раз на п’ять років. Відповідно чергові вибори заплановані на жовтень 2020 року. Однак не все так просто.

Представник президента в парламенті Руслан Стефанчук заявив, що в команді Зеленського розглядають питання про дострокові вибори до органів місцевого самоврядування, аби "повністю змінити систему влади". Водночас, лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков думає, що місцеві вибори відбудуться у 2020 році. Але все залежатиме від місцевих органів влади.

Голова Офісу Президента Андрій Богдан відзначив, що місцеві вибори в Україні будуть проведені у короткі строки. Проте, для цього необхідно прийняти відповідний закон.

Попри це, чимало експертів прогнозують, що нова влада захоче провести місцеві вибори достроково – ще до кінця 2019 року.