Відповідна ситуація не буде впливати на волевиявлення громадян, але це вказує на те, як люди ставляться до безпеки та хвороби. Про це в ефірі 24 каналу розповіла аналітикиня руху "Чесно" Ірина Латиш.

Зверніть увагу Порушення на місцевих виборах-2020: деталі

Також вона розповіла, що на виборчих дільницях інформаційні плакати розміщені не в тому порядку, який повинен бути. Кандидати в мери мали б вивісити відповідні плакати за алфавітом – відповідно до бюлетенів, зазначила Латиш. На деяких дільницях плакатів взагалі немає, а на деяких – ці плакати складають пачками, наголосила вона.

Водночас спостерігачі зафіксували, що люди виходять з кабінок і фотографують свої бюлетені – це може означати, що людина потім відправляє фото цього бюлетеня і отримує неправомірну вигоду за голосування,
– розповіла аналітикиня руху "Чесно".

За її словами, фіксували так звані каруселі з незаконним масовим звезенням людей на автобусах для голосування – представники поліції займаються цією справою.

Прихована агітація

Ірина Латиш додала, у Києві зафіксовано, що від благодійного фонду екснардепа Третьякова на вході у дільниці у Святошинському районі виборцям роздають захисні маски. Це роблять так звані волонтери, які одягнуті у червоні жилетки з написом "Благодійний фонд Третьякова", розповіла аналітикиня.

Люди роздають маски прямо біля дільниць, їх координують члени ДВК. Вікторія Муха, яка балотується у Святошинському районі, була керівником фонду Третьякова до 2017 року, тут є так звана непряма агітація,
– сказала Ірина Латиш.

Згідно з її інформацією, дівчина в масці з написом "ЄС" прийшла на одну з дільниць саме в той час, коли там голосував Порошенко разом з родиною. За словами аналітикині – це може бути прихованою агітацією.

Онлайн-марафон з дільниць України: дивіться відео